11

Stolik, szafka, biurko – dowolny mebel z IKEA będzie bezprzewodowo ładował gadżety

IKEA ma ambitny plan – zaoferować swoim klientom dowolny mebel z wbudowanym bezprzewodowym ładowaniem. Nowa oferta ma się pojawić w sklepach jeszcze tej wiosny. Czy to oznacza, że wreszcie ten sposób ładowania urządzeń mobilnych wejdzie pod strzechy? IKEA niebawem rozszerzy swoją ofertę o całą gamę mebli i akcesoriów wyposażonych w moduły bezprzewodowego ładowania. Trzon będą […]

IKEA ma ambitny plan – zaoferować swoim klientom dowolny mebel z wbudowanym bezprzewodowym ładowaniem. Nowa oferta ma się pojawić w sklepach jeszcze tej wiosny. Czy to oznacza, że wreszcie ten sposób ładowania urządzeń mobilnych wejdzie pod strzechy?

IKEA niebawem rozszerzy swoją ofertę o całą gamę mebli i akcesoriów wyposażonych w moduły bezprzewodowego ładowania. Trzon będą tutaj stanowiły różnego rodzaju szafki i stoliki. Najbardziej efektownie wyglądają jednak lampki z wbudowanymi tego typu rozwiązaniami. Całość dopełnią proste, obudowane w drewno podkładki z miejscami na jedno lub trzy urządzenia. Na tym jednak nie koniec.

2015-04-17_114551

IKEA będzie ponadto sprzedawać specjalne moduły oraz końcówki do wiertarek, za pomocą których w dowolnym meblu zainstalujemy moduł ładowania bezprzewodowego. Ceny wydają się całkiem przystępne, bo za ładowarką będzie trzeba zapłacić 30 dol., a za wiertło – 5 dol. Każdy zatem może zabawić się w montera i stworzyć we własnym domu kilka takich punktów, gdzie telefon czy tablet po odłożeniu będzie ładowany.

2015-04-17_114515

Rozwiązania stosowane przez firmę bazują na standardzie Qi, który jednak nie jest jedynym na rynku (choć najpopularniejszym). Istnieje zatem ryzyko, że część urządzeń nie będzie chciała z nim współpracować. Tutaj ratunkiem mają być specjalne etui dla iPhone’ów i Samsungów Galaxy (tych starszych), które zapewnią wsparcie dla Qi. Nie jest to jednak zbyt fajne rozwiązanie i wydaje się ostatecznością.

2015-04-17_114526

Choć jestem sceptyczny, jeśli chodzi o obecną formę ładowania bezprzewodowego (nadal uważam, że kabel jest wygodniejszy i daje więcej możliwości), to sam plan na zaoferowanie aż tak dużej liczby rozwiązań tego typu w atrakcyjnych wydaje mi się bardzo ciekawy. IKEA jeszcze tej wiosny uruchomi sprzedaż. Na polskiej stronie internetowej sklepu już możemy je znaleźć. Są też dostępne w sklepach w Polsce. Ktoś się wybiera na zakupy?

2015-04-17_144344