Gry

StarCraft II za darmo! Najważniejsze nowości z BlizzCon 2017 w jednym miejscu

Tomasz Popielarczyk
StarCraft II za darmo! Najważniejsze nowości z BlizzCon 2017 w jednym miejscu
13

Blizzard pozytywnie zaskoczył podczas dzisiejszej ceremonii otwarcia konwentu BlizzCon 2017. Jedną z najważniejszych nowości ogłoszonych przez firmę jest uczynienie StarCrafta II grą free-to-play. Dobrze czytacie - StarCraft II będzie dostępny za darmo!

StarCraft II free-to-play!

Blizzard postanowił udostępnić fanom zupełnie bezpłatnie pierwszą część trylogii. Już od 14 listopada StarCraft II: Wings of Liberty będzie dostępny bezpłatnie. Każdy gracz będzie zatem mógł uzyskać dostęp do kampanii bez ponoszenia dodatkowych kosztów. Jest też dobra wiadomość dla tych, którzy już posiadają Wings of Liberty na swoich kontach battle.net - otrzymają wówczas od Blizzarda bezpłatnie drugą część, czyli Heart of the Swarm. Czy można wyobrazić sobie piękniejszy prezent dla fanów RTS-ów (można - StarCraft III, ale o tym jeszcze nie było mowy...).

W ramach gry dostępny będzie również tryb wieloosobowy - włącznie z trybem rankingowym 1v1, ale tylko po rozegraniu 10 spotkań nierankingowych lub starć ze sztuczną inteligencją. Blizzard udostępnia ponadto wszystkich dowódców dla trybu co-op. Jedynym ograniczeniem jest uzyskanie maksymalnie piątego poziomu doświadczenia (limit nie dotyczy Kerrigan, Raynora i Artanisa).

Dodajmy, że latem bieżącego roku Blizzard wydał zremasterowaną wersję pierwszego StarCrafta wraz z dodatkiem BroodWar. Wcześniej natomiast otrzymaliśmy możliwość bezpłatnego pobrania i zainstalowania oryginalnej wersji tej kultowej strategii czasu rzeczywistego. W 2011 roku wydano natomiast  StarCraft 2: Starter Edition, który był swego rodzaju bezpłatną wersją demo gry.

Nowe postaci w Heroes of the Storm

Fani MOBA Heroes of the Storm doczekają się dwóch nowych postaci. Pierwszą z nich jest Hanzo, którego znamy ze strzelanki Overwatch. Nie jest to pierwszy bohater z tego uniwersum, którego zobaczymy w grze (wcześniej debiutowali tutaj Ana, Złomiarz, Genji, D.Va, Lucio, Zarya oraz Smuga). Umiejętności łucznika nie odbiegają znacząco od tych w grze. Wydaje się doskonałą postacią do walki na drugiej linii.

Kolejna nowinka to natomiast Alexstraza - potrafiąca zamieniać się w smoczycę czarodziejka z World of WarCraft. Jej rola w grze ma sprowadzać się do leczenia oraz... tak, tak - zamieniana w ziejącego ogniem smoka.

Obie postaci zadebiutują przed końcem roku wraz z obszerną aktualizacją, która wprowadzi ogrom nowości i udoskonaleń do gameplayu.

Koboldy i Katakumby - nowy dodatek do Hearthstone

Jeszcze w grudniu fani karcianki Hearthstone będą mogli zagrać w nowe rozszerzenie, które wprowadzi do gry karty z Koboldami i nie tylko. Łącznie zadebiutować w grze ma aż 135 nowych kart. Pojawią się też nowe legendarne bronie, a także nowy tryb Dungeon Run, z którego bezpłatnie skorzysta każdy gracz. Główną nowością w gameplayu ma być zdolność do rekrutowania, a więc natychmiastowego przyzywania stronników na planszę, którą dadzą nam nowe karty. Zapowiedź brzmi interesująco:

Dzięki pokusie obudzonej przez opowieści o nieprzebranych bogactwach, zbierasz drużynę dzielnych poszukiwaczy przygód, by poszukać szczęścia w katakumbach. Migotliwy płomień pochodni sprawia, że cienie tańczą na ścianach, gdy ruszasz w głąb kopalni. Chwilę później podmuch wiatru gasi źródło światła. W ciemnościach dostrzegasz przed sobą słaby blask. Jest coraz bliżej. W mroku rozlega się dobrze znany chichot.

Ale jeszcze lepiej wygląda sam trailer:

Dodatek można już zamawiać w przedsprzedaży, choć cena zwala z nóg - 49,99 euro.

Nowy bohater w Overwatch

Fani Overwatch doczekali się natomiast nowego bohatera. Jest nim Moira, która ma leczyć sojuszników i jednocześnie być zdolna do zadawania potężnych obrażeń za pomocą kul mrocznej energii. Moira to piąta dodana postać do gry. Łącznie w Overwatch będziemy mieli już 26 bohaterów.

Nie można pominąć też zapowiedzi nowej mapy. Blizzard World to coś w rodzaju Disneylandu, ale w klimatach Blizzarda. Znajdziemy tutaj wszystko co najlepsze w grach sygnowanych tym logo - tu leży Pylon, tam stoi Siege Tank, a gdzieś indziej mamy tawernę Hearthstone i twierdzę krasnoludów. Smaczków nie zabraknie. Publiczne testy mapy mają ruszyć na początku przyszłego roku.

Warto obejrzeć też nową animację z uniwersum Overwatch, która miała swoją premierę na Blizzconie. Pokazuje ona historię Reinhardta:

Nowy dodatek do World of Warcraft

Last but not least - do WoWa zmierza kolejne rozszerzenie. W Battle of Azeroth pojawią się po trzy nowe lokacje dla graczy Hordy oraz Przymierza: wyspy Zandalar oraz Kul Tiras. Idzie to w parze z nowym systemem rozgrywki, w którym pojawią się takie elementy, jak eksploracja, żeglowanie i im pokrewne. Gracze będą mogli tworzyć trzyosobowe zespoły poszukujące skarbów. Nie zabraknie też wielkich bitew z 20 postaciami po każdej ze stron - mają one toczyć się o panowanie nad daną lokacją. Takich niuansów ma być więcej. Twórcy mówią o mechanizmach i atrakcjach, których dotąd w WoW jeszcze nie było.

Z technicznych nowości warto wymienić podniesienie maksymalnego poziomu postaci do 120. Dotychczasowi bohaterowie będą mogli zostać natomiast natychmiastowo podniesieni do poziomu 110, jeśli gracz wyrazi taką chęć.

Daty premiery jednak jeszcze nie ujawniono. Poniżej soczyste trailery. Polecam obejrzeć szczególnie pierwszy z nich. Mistrzostwo świata.

Blizzard zapowiedział też uruchomienie nowego serwera typu "vanilla" (dotąd w taki sposób określano fanowskie, nieoficjalne serwery tworzone głównie przez fanów) - World of Warcraft Classic. Ma on oferować doświadczenia możliwie najbardziej zbliżone do tych z oryginalnego WoW-a - jeszcze sprzed dodatków.

A to dopiero początek...

BlizzCon 2017 dopiero się zaczął, a więc teraz twórcy będą szczegółowo opowiadali o nowościach na kolejnych prelekcjach i wystąpieniach. Nie zabraknie też turniejów i innych atrakcji. Jeżeli pojawi się podczas nich coś wartego uwagi, zaktualizujemy artykuł.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu