74

Sprawdź, co podłączysz do portu USB telefonu z Windows 10

Jednym z bardziej istotnych braków w Windows Phone była niemożność podłączenia peryferiów przez port USB, który właściwie służył tylko do ładowania urządzenia oraz jego łączności z komputerem. O pendrive’ach, klawiaturach, myszkach można było zapomnieć. Od Windows 10 będzie to już możliwe dzięki odpowiednim implementacjom w oprogramowaniu. Wychodzi na to, że lista urządzeń, które będą zdatne […]

Jednym z bardziej istotnych braków w Windows Phone była niemożność podłączenia peryferiów przez port USB, który właściwie służył tylko do ładowania urządzenia oraz jego łączności z komputerem. O pendrive’ach, klawiaturach, myszkach można było zapomnieć. Od Windows 10 będzie to już możliwe dzięki odpowiednim implementacjom w oprogramowaniu.

Wychodzi na to, że lista urządzeń, które będą zdatne do podłączenia będzie całkiem pokaźna. O ile nie podłączymy do telefonu drukarki USB, czy też kamery. Będzie natomiast możliwe podpięcie do telefonu między innymi pamięci masowych (rzeczone pendrive’y), modemów bluetooth, klawiatur oraz myszek.

Windows-10-Phone-portrait-tile

Te zmiany spowodują zapewne szereg zmian w Windows dla telefonów. Już Lumie 640 i 640 XL są w stanie obsłużyć klawiatury Bluetooth, w tym nowe urządzenie tego typu od Microsoftu, zaprezentowane podczas MWC w Barcelonie tego roku. Windows 10 dostarczy użytkownikom więcej możliwości – bardzo życzyłbym sobie, by phablety z tym systemem otrzymały w końcu kilka ułatwiających pracę funkcji – lepszą obsługę urządzenia jedną rękę i być może – możliwość obsługi smartfona za pomocą klawiatury oraz myszy, czyniąc z urządzenia malutkie, mobilne biuro. Jest to funkcjonalność, która właściwie nie zmienia nic w systemie, ale dla fanów takich rozwiązań będzie zapewne bardzo miłym dodatkiem.

Windows 10 może okazać się naprawdę udany, zwłaszcza, że wraz z nim wzrasta nadzieja na otrzymanie dużo bardziej dojrzałego systemu – i desktopowego i mobilnego. Zyska na tym bardzo atrakcyjny ekosystem usług oraz urządzeń, zwłaszcza, że Windows 10 w wersji dla telefonów komórkowych zagości na każdym dotychczasowym urządzeniu z Windows Phone 8.

Grafika: 1

Źródło: NPU