Seriale

Sprawa Tomka Komendy za darmo w Player w formie serialu [zwiastun]

Konrad Kozłowski
2

Jeden z najgłośniejszych filmów 2020 roku wraca na Player.pl w formie serialu. Zobaczymy nowe sceny, a pierwszy odcinek będzie można zobaczyć za darmo.

Film "25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy" trafił do kin w drugiej połowie roku, gdy mogliśmy jeszcze gościć na salach. Od grudnia 2020 roku można go było obejrzeć za opłatą na Player.pl, a już wkrótce pojawi się także jego rozbudowana wersja w formie serialu. Mini-seria będzie liczyć cztery odcinki, więc zakładając, każdy z nich potrwa minimum 40 minut, to mniej więcej o tyle dłużej potrwa historia na małym ekranie, ponieważ czas trwania filmu wynosiło koło 117 minut.

HBO Max to tysiące filmów i seriali nie dla Polaków, ale jest dobra wiadomość

Sam film został bardzo dobrze odebrany przez widownię i oceniony przez krytyków. Twórcom udało się wiarygodnie, przekonująco i dobitnie pokazać historię oskarżonego o gwałt i zabójstwo Tomasza Komendy, który spędził 25 lat w więzieniu pomimo niesprawiedliwego wyroku - był bity, zastraszany i poniżany. Dopier po wielu latach pojawili się policjanci i prokurator, którzy wbrew panującej opinii dostrzegli nieprawidłowości i postanowili wznowić śledztwo. Odkrycia, których dokonali, pozwoliły uniewinnić Tomasza Komendę.

Film "25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy" wróci jako serial na Player.pl

Według zapowiedzi serial pokaże nam sporo nowych scen, rozwinie znane wątki oraz wprowadzi nowe. Mamy lepiej poznać więzienną rzeczywistość, a także dokładniej przyjrzeć się prowadzonemu śledztwu oraz relacjom Tomasza Komendy z bliskimi. Tytułową rolę koncertowo zagrał Piotr Trojan, a na ekranie oglądamy także Agatę Kuleszę, Jana Frycza, Andrzeja Konopkę, Magdalenę Różczkę i Dariusza Chojnackiego.

Obejrzyjcie netfliksowego Lupina, ale nie szukajcie w nim głębszego sensu

Oprócz serialu, Player.pl cały czas oferuje kinowy film oraz reportaż Grzegorza Głuszaka, a także dokument Superwizjera "To jest moja wolność". Zainteresowani kulisami powstawania filmu mogą zwrócić się ku materiałowi typu "making of" z planu.

Dwa pierwsze odcinki serialu "25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy" pojawią się na Player.pl już 24 stycznia, a następne będą pojawiać się co tydzień.

Foto Robert Palka

Aktualizacja: Player.pl ogłosił, że bez opłat obejrzymy jedynie pierwszy odcinek serialu.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu