58

Spotify wprowadza nową ofertę dla studentów w Polsce. Tak tanio jeszcze nie było!

Spotify znowu obniża ceny. Tym razem nowa oferta dotyczy studentów. Polska jest kolejnym krajem, w którym zapłacą oni mniej za usługę premium.

Nowa oferta Spotify w sumie zostaje uruchomiona na 33 rynkach. Dotąd mogli z niej korzystać wyłącznie studenci w Niemczech, Wielkiej Brytanii oraz USA. Chodzi po prostu o to, aby nakłonić ich do płacenia za Premium. Ten jest już tani, a dzięki nowej ofercie będzie jeszcze tańszy. Od teraz studenci w Polsce zapłacą za Spotify 50 proc. taniej, a więc 9,99 zł.

Studenci otrzymują dostęp do wszystkich funkcji Spotify Premium, czyli:

  • nieprzerwanego odtwarzania muzyki bez reklam,
  • katalogu ponad 30 milionów utworów,
  • możliwości zapisywania muzyki w trybie offline,
  • lepszej jakości dźwięku odtwarzanych utworów.

Jest to zatem ten sam, identyczny premium, jaki otrzymujemy standardowo za 20 złotych. Podstawowym warunkiem jest przejście weryfikacji na specjalnie przygotowanej stronie Spotify. Całośc odbywa się poprzez platformę SheerID. Konieczne jest podanie nazwy uczelni, a następnie wysłanie skanu jednego z kilku dokumentów: planu zajęć, odpisu z indeksu, potwierdzenia zapłaty za wpisowe/czesne lub dokumentu potwierdzającego wpisanie na listę studentów (tu prawdopodobnie zalicza się legitymacja studencka). Warunkiem jest wydanie takowego w ciągu ostatnich 3 miesięcy.

Oferta rusza już dziś. Podczas rejestracji możecie zobaczyć informację „Miesięczna opłata przez okres 12 miesięcy wynosi 9,99 zł. Możesz zrezygnować w dowolnej chwili.” – spokojnie, po 12 miesiącach cena nie ulegnie podwyżce. Spotify zapewnia sobie po prostu w ten sposób pewien bufor bezpieczeństwa i prawdopodobnie po upływie roku ponownie poprosi nas o weryfikację.

Alex Norstrom, Chief Premium Business Officer w Spotify o nowej ofercie mówi następująco:

Z przyjemnością wprowadzamy ofertę Spotify Premium dla studentów. Aktualnie jest to największa i jedyna w swoim rodzaju oferta tego typu dostępna na rynku. Studenci to jedna z najbardziej oddanych i zaangażowanych grup wśród fanów muzyki, dlatego jesteśmy dumni z tego, że możemy dać milionom z nich dostęp do szerokiego katalogu utworów dostępnych w Spotify w obniżonej cenie.

Tak tanio za Spotify Premium jeszcze nie było?

No nie do końca. Jak często czytam w komentarzach, wiele osób korzysta z kont rodzinnych. W skrajnych przypadkach płacicie za premium zaledwie 5 złotych miesięcznie. Było też wiele promocji pozwalających używać konta za złotówkę przez trzy miesiące. Dotąd jednak takiej obniżki dla indywidualnych użytkowników (a właściwie wybranej ich grupy) w Spotify jeszcze nie mieliśmy. Naprawdę nie opłaca się wobec takich ofert piracić muzyki.

Ta strategia ekspansji Spotify przynosi coraz większe korzyści. Z usługi obecnie korzysta ponad 100 milionów użytkowników na całym świecie, z czego ponad 50 milionów opłaca subskrypcję Spotify Premium.