14

Na tę wiadomość czekałem od lat! Playlisty w Spotify w końcu mają sens!

spotify
Spotify pozwoli na "chowanie" utworów w playlistach przygotowanych dla nas przez serwis. Dzięki temu lepiej pozna on nasz gust muzyczny.

Spotify stoi dwiema rzeczami: dostępem do praktycznie nieskończenie wielkiej biblioteki muzycznej oraz playlistami, pozwalającymi na odkrywanie nowych, nieznanych dotąd kapel i artystów. I ten drugi element, choć chwalony przez dużą część moich znajomych, do tej pory dla mnie działał tak-sobie. Na szczęście Spotify wydaje się słuchać swoich klientów, dlatego wprowadza funkcję, która powinna być w serwisie od samego początku jego istnienia. Cóż… lepiej późno niż wcale.

Spotify pozwoli nam usunąć utwór, który nam się nie podoba

Oczywiście nie usuniemy go z całego serwisu, a tylko ukryjemy go na playliście. Dzięki temu na przykład przy odsłuchiwaniu listy utworów, którą co tydzień komponuje dla nas serwis (oraz w każdej innej) nielubiany przez nas numer będzie automatycznie przeskakiwany. Jest to mały krok, ponieważ póki co nie możemy tego zrobić np. dla albumów bądź zespołów, co w praktyce oznacza, że jeżeli nie pasuje nam cały krążek, to kolejny utwór z niego może pojawić się na innej playliście i będziemy musieli go usunąć ponownie. Jest to jednak znaczny progres wobec tego co mamy teraz. Oczywiście, jeżeli zmienimy zdanie i będziemy chcieli odblokować daną piosenkę, będziemy mogli to zrobić bez najmniejszego problemu.

spotify

Małe, ale ważne zmiany to nowa strategia Spotify

Ostatnio widzimy, że Spotify obdarowuje nowymi funkcjami osoby, które korzystają z serwisu za darmo, a także tych, którzy płacą. Ostatnio dodali do swojego odtwarzacza funkcje śledzenia nowości wydawniczych, a niedługo powróci do niego funkcja wyświetlania tekstów piosenek. Jak widać – strategia skutkuje. Nie widać bowiem nikogo, kto mógłby odebrać Spotify koronę króla rynku streamingu muzyki. Dodanie możliwości usuwania utworów z playlist jest naprawdę istotne, ponieważ pozwoli w mojej opinii na dużo szybszą i skuteczniejszą naukę algorytmu serwisu odnośnie naszego gustu muzycznego. Fakt, że Spotify postanawia wzbogacić odtwarzacz o kolejne funkcje napawa także optymizmem odnośnie tego, czego możemy oczekiwać od serwisu w najbliższej przyszłości. Kto wie, być może niedługo doczekamy się zmiany tak irytującej polityki dotyczącej remasterów.

Oceniacie nową funkcję Spotify jako przydatną?

Źródło: The Verge