Spotify

Spotify i Shazam grają teraz w jednej drużynie

TP
Tomasz Popielarczyk
8

Bynajmniej nie oznacza to, że ktoś kogoś przejął. Oba serwisy od zawsze miały do siebie raczej blisko ze względu na rodzaj usług, jaki oferują. Teraz w końcu zaczęły wykorzystywać ten potencjał, a to oznacza, że jeżeli korzystamy ze Spotify, to zyskaliśmy bardzo konkretny powód, aby zainstalować rów...

Bynajmniej nie oznacza to, że ktoś kogoś przejął. Oba serwisy od zawsze miały do siebie raczej blisko ze względu na rodzaj usług, jaki oferują. Teraz w końcu zaczęły wykorzystywać ten potencjał, a to oznacza, że jeżeli korzystamy ze Spotify, to zyskaliśmy bardzo konkretny powód, aby zainstalować również aplikację Shazam.

Dzięki współpracy ze Spotify użytkownicy będą mogli teraz odtwarzać bez żadnych ograniczeń swoje playlisty z pełnymi utworami bezpośrednio w aplikacji mobilnej Shazam. Aby to zrobić, wystarczy jedynie połączyć oba profile oraz mieć konto premium na Spotify. Już dziś nowość trafiła do użytkowników iOS. W wersji dla Androida zadebiutuje w nadchodzących tygodniach. Nie jest to zresztą pierwszy taki przypadek, bo już wcześniej twórcy Shazam na identycznych warunkach nawiązali współpracę z inną usługę streamingu - Rdio.

Shazam na dzięki temu szansę zwiększyć swoją popularność w krajach, gdzie dotąd nie był jakoś szczególnie rozpoznawany. Mam wrażenie, że jednym z nich jest właśnie Polska. Być może w ten sposób uda się zdobyć nowych fanów. Szczególnie, że Shazam jest w gruncie rzeczy niezwykle interesującym serwisem, który stale się rozwija.

A dowodem na to są inne nowości, które wprowadzają twórcy. Nowa aplikacja mobilna ma pozwala na personalizację w większym stopniu niż dotychczas. Na głównym ekranie użytkownicy zobaczą polecane, a także będące aktualnie na topie wśród znajomych utwory. Dostarczone im zostaną również dodatkowe treści - ekskluzywne wywiady z twórcami czy wykresy ilustrujące popularność wybranych gatunków muzycznych. Sam odtwarzacz ma natomiast dostarczać na bieżąco utworów najpopularniejszych w naszym mieście lub kraju. Oczywiście do pełnego, swobodnego dostępu będziemy potrzebowali subskrypcji premium na Rdio lub Spotify.

Twórcy Shazam chwalą się, że łącznie korzysta z usługi już 100 mln użytkowników na całym świecie. A mimo to serwis nie chce "iść na swoje" i rywalizować ze Spotify, Rdio oraz pozostałymi. Zamiast tego wykorzystuje ich atuty i stanowi atrakcyjne dopełnienie. To ciekawy pomysł, który może zapewnić usłudze nowych fanów. Jednym z nich zostałem dziś ja - jako stały subskrybent Spotify czuję się zachęcony do wypróbowania tej aplikacji. Chyba o to chodziło autorom, czyż nie?

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

muzykaSpotifystreamingShazam