12

Spinacz.pl – zepnij wszystko w całość.

Spinacz.pl jak sami autorzy opisują jest to: „Serwis Spinacz.pl ma właśnie za zadanie łączyć ludzi, być pomostem, spinaczem między znajomościami. Użytkowników mogą „spinać” podobne poglądy, zainteresowania, ale również wspólni przyjaciele.” Czyli mamy forum dyskusyjne (nazywane spinkami), mamy galerie, mamy linki i tagi ( nazywane sznurkami) no i mamy znajomych (social networking). Wszystko to jest ubrane […]

Spinacz.pl jak sami autorzy opisują jest to:

„Serwis Spinacz.pl ma właśnie za zadanie łączyć ludzi, być pomostem, spinaczem między znajomościami. Użytkowników mogą „spinać” podobne poglądy, zainteresowania, ale również wspólni przyjaciele.”

Czyli mamy forum dyskusyjne (nazywane spinkami), mamy galerie, mamy linki i tagi ( nazywane sznurkami) no i mamy znajomych (social networking). Wszystko to jest ubrane w dość gustowną grafikę (aczkolwiek nie podoba mi się wygląd okna pokazującego informacje o użytkowniku) i dość prosty interfejs. Elementy te tworzą całość która jak najbardziej może być zaszeregowana pod sztandar serwisu web2.0.

Czemu chciałem napisać właśnie o spinaczu – sam nie wiem? – wbrew temu co piszą twórcy ja nie uważam żeby pomysł ten i funkcjonalność która dostarczają była tak bardzo innowacyjna i nie powszechna – ale łącząc to wszystko w całość dostajemy naprawdę coś ciekawe.

Bardzo spodobała mi się też nazwa serwisu – wbrew pozorom nie łatwo wymyślić jest ciekawą nazwę i to taką która jest jeszcze nie zarejestrowana. Tutaj „spinacz” pasuje idealnie – nie jest to za banalne określenie a jednocześnie intrygujące.

Sam serwis z tego co widać został opanowany raczej przez młodzież (tzw. małolaty), mam jednak nadzieje iż nie zniży się on do poziomu grona gdzie na forum dyskusyjnym użytkownicy grożą sobie, są wobec siebie wulgarni itp.

Podsumowując ta krótką notatkę – mimo iż serwisy tego typu nie budzą we mnie entuzjazmu (prawdopodobnie dlatego że są skierowane do nieco młodszego pokolenia) to jednak spinacz jest miejscem które na pewno może się podobać – a jego funkcjonalność jest wystarczająca do tego aby stworzyć miejsce w Internecie gdzie ludzie mogą się bliżej poznać.
Mam nadzieje iż autorzy spinacza będę pilnowali aby ich serwis był na poziomie (czyli nie dopuszczą do takiej degeneracji jak na gronie), wiem że czasami oznacza to moderacje wypowiedzi, zdjęć itp. ale moim zdaniem poziom tego typu jest sprawą priorytetową.