Filmy

Widowiskowe azjatyckie sci-fi zaczyna mi się podobać. Zobaczcie ten zwiastun Space Sweepers

Konrad Kozłowski
Widowiskowe azjatyckie sci-fi zaczyna mi się podobać. Zobaczcie ten zwiastun Space Sweepers
14

Nie wszyscy są przekonani do azjatyckiego kina, ale to chyba dobry moment, by dać mu szansę. Tym bardziej, jeśli lubicie sci-fi, bo zwiastun "Space Sweepers" zapowiada nie lada widowisko.

Azjatyckie filmy sci-fi mogą się podobać

Zanim jednak przejdziemy do "Space Sweepers", chciałbym najpierw nawiązać do filmu, który zobaczyłem niedawno. Mam na myśli hit rodem z Chin pt. "Wędrująca Ziemia", który rewelacyjnie radził sobie w światowym box office zarabiając setki milionów dolarów. Pod względem realizacyjnym i wizualnym film jest rzeczywiście bardzo udanym widowiskiem, dlatego nie będę ukrywał, że to właśnie efekty podobały mi się najbardziej.

Widok planety Ziemia wędrującej obok Jowisza to niecodzienny widok i dla fanów gatunku nie lada gratka. Oglądając "Wędrującą Ziemię" nie sposób jednak nie dostrzec charakterystycznych dla chińskiego kina cech, które nie muszą spodobać się widzom. Mnie nie przeszkadzały na tyle, by zepsuć seans i zniechęcić do dalszego oglądania, ale w pełni zrozumiem, jeśli dla kogoś będzie to za dużo.

Space Sweepers - nowy koreański film sci-fi na Netflix

Dobra wiadomość jest taka, że przed nami premiera nowego filmu sci-fi "Space Sweepers" z Korei Południowej. Jego akcja rozgrywa się w 2092 roku, gdy w przestrzeni kosmicznej znajduje się mnóstwo statków zajmujących się zbieractwem i recyklingiem śmieci.

Załoga statku Space Ship Victory z genialnym pilotem kosmicznym Tae-ho (Song Joong-ki), tajemniczym piratem z kosmosu, kapitanem Jangiem (Kim Tae-ri), inżynierem statku kosmicznego Tiger Park (Jin Sun-kyu) i przeprogramowanym robotem wojskowym Bubs ( Yoo Hai-jin) to ścisła elita. Podczas łowców natrafiają jednak na niebezpieczne znalezisko - w gruzach rozbitego promu odnajdują robota  przypominającego wyglądem 7-letnią dziewczynkę. Okazuje się, że jest to bardzo niebezpieczna broń, która zagrozi nie tylko ich bezpieczeństwu.

Nie traktując zupełnie na poważnie tego, co zobaczymy na ekranie, myślę że "Space Sweepers" może okazać się kolejnym fajnym popisem pomysłowości i kreatywności azjatyckiego kina. Nie oczekujmy raczej niczego wybitnego, a przynajmniej niczego ponad czystą rozrywkę. Film debiutuje na Netflix 5 lutego.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu