Smartfony

Sony Xperia 1 III ze Snapdragonem 888 i wyświetlaczem OLED 4K HDR

KP
Kamil Pieczonka
40

Wczoraj Xiaomi jako pierwsze zapowiedziało smartfona ze Snapdragonem 888, a dzisiaj pojawiły się przecieki na temat podobnego modelu od Sony. Xperia III może zadebiutować już za kilka dni, podczas wirtualnych targów CES 2021.

Sony Xperia 1 III ze Snapdragonem 888

Qualcomm Snapdragon 888 będzie wykorzystywany przez wszystkie flagowe smartfony, jakie pojawią się w przyszłym roku, nie licząc oczywiście urządzeń Apple. Nie jest zatem zaskoczeniem, że pojawi się też w Xperii 1 III od Sony. Kilka informacji pojawiło się już w sieci, a dotyczą one między innymi wyświetlacza OLED o przekątnej 6,5 cala, który ma zaoferować rozdzielczość 4K i wsparcie dla technologii HDR. Nowy ekran będzie też nawet o 15% jaśniejszy niż w poprzedniej wersji, chociaż nie wiadomo jeszcze jakie będzie miał odświeżanie. Poza tym do dyspozycji mamy mieć 8 GB pamięci RAM, 256 GB pamięci na dane oraz oczywiście wbudowany modem 5G.

Sony będzie się też prawdopodobnie trzymało swojego dotychczasowego designu, który przewiduje brak czytnika linii papilarnych pod ekranem. Ten ma ponownie wylądować na boki smartfona, na przycisku aktywacji wyświetlacza. Poza tym Xperia 1 III będzie też wodo i pyłoodporna oraz bardzo droga, według powyższych informacji ma kosztować aż 1199 USD. Wygląda więc na to, że w obozie Sony nic się nie zmieni. Smartfony pewnie znajdą swoich nabywców, ale trudno oczekiwać, aby przy takich cenach grono zainteresowanych użytkowników było duże. W kronikarskiego obowiązku trzeba jednak o tym modelu wspomnieć.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu