19

Sony najlepsze trzyma na wrzesień – Xperia Z5 ma być naprawdę potężna

Jeśli chodzi o technologie mobilne, z Xperiami mam ogromny problem. Niektórzy uważają je za smartfony najlepsze w swojej klasie, jednak sprzedaż tych słuchawek zdradza relatywnie niskie zainteresowanie sprzętem mobilnym rozrywkowego giganta. Znam kilka osób, które korzystają z tych telefonów i chwalą sobie przede wszystkim całkiem żwawą, choć niekoniecznie ładną nakładkę, a ponadto możliwości fotograficzne topowych […]

Jeśli chodzi o technologie mobilne, z Xperiami mam ogromny problem. Niektórzy uważają je za smartfony najlepsze w swojej klasie, jednak sprzedaż tych słuchawek zdradza relatywnie niskie zainteresowanie sprzętem mobilnym rozrywkowego giganta. Znam kilka osób, które korzystają z tych telefonów i chwalą sobie przede wszystkim całkiem żwawą, choć niekoniecznie ładną nakładkę, a ponadto możliwości fotograficzne topowych modeli Sony. Xperia Z5 natomiast ma być flagowcem bez żadnych kompromisów.

Po małym zamieszaniu z premierami nowych modeli, najnowsze doniesienia wskazują na to, że Xperia Z5 oraz jej warianty wielkościowe – Compact oraz Ultra mają pojawić się na rynku w przystępnych konfiguracjach. Wszystkie te słuchawki powinny pojawić się również już we wrześniu – najpierw na kluczowym dla Sony rynku – w Japonii, a następnie na całym świecie.

XZ5

Sony liczy na najnowszą, mocarną propozycję od Qualcomma. W tych telefonach tętnić ma Snapdragon 820 i współpracować będzie aż z 4 GB pamięci RAM. Użytkownicy otrzymają również dostęp do przystępnej metody potwierdzania swojej tożsamości. W Z5 wystąpi skaner linii papilarnych od Qualcomma. I co bardzo ważne w kontekście technologii mobilnych – w „zwykłej” Z5 znajdziemy ogromną baterię o pojemności 4500 mAh. I choć w niektórych słuchawkach zapowiadane jest 10 000 mAh, trzeba przyznać, że wartość zapowiedziana w nadchodzącej propozycji Sony zadowoli nawet najbardziej wybrednych pod tym kątem użytkowników.

Możliwości fotograficzne telefonu również będą stać na wysokim poziomie – w słuchawce użyty będzie najnowszy sensor własnej produkcji – Exmor RSS IMX230 CMOS, który wspiera zapisywanie wideo w jakości 4K oraz HDR.

W tych doniesieniach jest jednak sporo nieścisłości – wcześniejsze zapowiadały skaner linii papilarnych od Qualcomma jedynie w wariancie Ultra. Uważam jednak, że najzdrowszym kompromisem w wykonaniu Sony byłoby pozbawienie takiego czytnika wariantu Compact i zapewne tak właśnie to się odbędzie. Nie zmienia to jednak faktu, że słuchawki Sony na papierze zaprezentują się naprawdę dobrze. Pytanie tylko, czy równie dobrze zostaną wykonane i spełnią oczekiwania klientów.

Grafika: 1, 2