Sony

Sony na E3: God of War, Death Stranding, Spider-Man na wyłączność, nowość Kojimy i tona gier na PlayStation VR

Tomasz Popielarczyk
27

Sony się chyba rozerwał worek, bo na swojej konferencji na E3 zasypano nas nowościami. Obok standardowych rozwiązań pokazano też gry na PlayStation VR.

Sony zamyka listę konferencji, jakie odbyły się na E3. Mamy tym samym już pełen obraz tego, co czeka nas, fanów gier w nadchodzących miesiącach. A będzie tego naprawdę dużo. Japończycy nie próżnowali i przywieźli ze sobą na targi bardzo mocne zwiastuny oraz garść ciekawych nowości. Pierwsze skrzypce grał oczywiście VR. Wiemy już, że gogle PlayStation trafią do sprzedaży 13 października bieżącego roku. Ich sugerowana cena detaliczna to 399 dol. Na starcie otrzymamy aż 50 gier. Jakie to będą tytuły?

Naprawdę mocne. Rocksteady przygotowuje nowego Batmana o bardzo wymownej nazwie Arkham VR. DICE i Criterion pracują natomiast wspólnie nad dodatkiem do Star Wars: Battlefront zatytułowanym X-Wing VR Mission. Otrzymają go bezpłatnie wszyscy posiadacze gry. Duże wrażenie robi też kosmiczny shooter Farpoint, który jest absolutną nowością. Wisienkę na torcie stanowią VR-owe wersje znanych tytułów, jak Resident Evil VII czy Final Fantasy XV. A to z całą pewnością nie koniec.

Oczywiście nie zabrakło też bardziej klasycznych premier. Tutaj Sony ma do zaoferowania naprawdę sporo. Z nowości, najwięcej emocji budzi chyba nowy God of War. Niemniej interesująco zapowiada się postapokaliptyczny survival Days Gone. Nową produkcję zapowiedział też Hideo Kojima. O Death Stranding nie wiemy jednak nic poza tym, że w główną rolę wcieli się aktor Norman Reedus. Mnie bardzo interesuje nowy Spider-Man, który wychodzi spod ręki Insomniac Games. Wisienką na torcie są remastery trzech pierwszych części serii Crash Bandicot. Sony zapewnia, że gry zostaną przepisane całkowicie od nowa.

Oczywiście Japończycy nie zapomnieli o produkcjach, które już wcześniej ujawniono. Na konferencji zobaczyliśmy nowe trailery Detroit: Become Human, Horizon Zero Dawn, The Last Guardian, a także nowe Call of Duty: Infinite Warfare. Ten ostatni co prawda exclusive'm nie jest, ale zamawiający preorder będą mogli na PS4 zagrać w kampanię miesiąc przed resztą świata.

Co ciekawe, nie ujawniono nic na temat nowej konsoli PlayStation Neo, która została już oficjalnie potwierdzona przez jednego z pracowników Sony. Możemy tylko domniemywać, co było powodem. Może na tle nowych Xboksów sprzęt nie wypada przekonująco? A może Sony chce zostawić tę premierę na później, gdy już cała wrzawa związana z targami opadnie?

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu