Smartwatche

Pete Lau zapowiedział zegarek OnePlus, premiera już wkrótce

Kamil Pieczonka
4

Plotki na temat smartwatcha od OnePlus pojawiały się już kilka lat temu, ale do tej pory projekt nie został zrealizowany. Wiele mówiło się o tym też w tym roku i wygląda na to, że wreszcie się doczekamy. Pete Lau, jeden z założycieli OnePlus potwierdził, że OnePlus Watch zadebiutuje na początku przyszłego roku.

OnePlus Watch już na CES 2021?

Dla nikogo nie jest tajemnicą, że OnePlus ma bliskie powiązania z Oppo i już od jakiegoś czasu oczekiwaliśmy, że wprowadzi do swojej oferty smart zegarek. Tym bardziej, że Oppo Watch z Wear OS został całkiem ciepło przyjęty przez rynek. Trudno powiedzieć, na ile smartwatch firmowany logo OnePlus będzie inny od produktu Oppo, miejmy nadzieje, że zaoferuje może nieco dłuższy czas pracy na baterii, bo to jeden z głównych czynników, który powstrzymuje mnie przed przesiadką z opaski MiBand 5 na smart zegarek. Mam nadzieję, że przekonamy się o tym już za kilka tygodni, bo zaraz na początku przyszłego roku mamy wirtualne targi CES, które są świetną okazją do premiery nowych produktów.

OnePlus 9 Lite ze Snapdragonem 865

Pojawiły się też kolejne plotki odnośnie nowych smartfonów z logo OnePlus. Niemal pewne jest, że w pierwszej połowie przyszłego roku zadebiutują modele OnePlus 9 i OnePlus 9 Pro, które będą wyposażone w najnowszy procesor Qualcomma - Snapdragon 888. To jednak nie wszystko, podobno szykowany jest też OnePlus 9 Lite (lub 9E), który ma być wyraźnie tańszy, ale i tak dostanie całkiem mocny procesor bo tegorocznego Snapdragona 865. Tym samym główna seria smartfonów tej firmy będzie wyraźnie wyróżniała się od modeli Nord, które oferowane są w znacznie niższych cenach.

To oczywiście tylko plotka, więc niekoniecznie musi się potwierdzić, ale trudno nie mieć wrażenia, że OnePlus rozmienia się na drobne. Polityka stworzenia jednego, idealnego smartfona w bezkonkurencyjnej cenie już dawno przestała mieć znaczenie. Teraz pod logiem tej firmy mamy nie tylko smartfony, ale też szereg akcesoriów i wiele wskazuje na to, że portfolio produktów będzie tylko rosnąć. Szkoda.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu