Sprawdź jaki laptop Intel Evo jest najlepszy dla Ciebie Więcej
Polska

Smaker.pl czyli spłecznościowe przepisy od Interi

GM
Grzegorz Marczak
30

Interia stworzyła nowy serwis społecznościowy - tym razem tematyka to przepisy kulinarne. Trzeba przyznać, że jest to konsekwentne realizowanie strategii polegającej na budowaniu i wzmacnianiu społeczności związanej z marki interia.pl Smaker wygląda nieźle (jak zresztą większość serwisów Interi)...

Interia stworzyła nowy serwis społecznościowy - tym razem tematyka to przepisy kulinarne. Trzeba przyznać, że jest to konsekwentne realizowanie strategii polegającej na budowaniu i wzmacnianiu społeczności związanej z marki interia.pl

Smaker wygląda nieźle (jak zresztą większość serwisów Interi) widać wprawdzie podobieństwo do niektórych produkcji portalu ale w niczym to nie przeszkadza. Jedynie co można by zarzucić samemu wyglądowi strony to fakt, że jest ona za mało "ciepła" - graficznie poprawna, wszystko co powinno być jest na miejscu - jednak brakuje w niej nieco klimatu (który zapewne można by stworzyć przez dodanie kilku elementów i kilku ciepłych kolorów zamiast zimnego niebieskiego).
Funkcjonalnie również wszystko jest na miejscu - jako rasowy serwis społecznościowy użytkownicy mogą dodawać swoje przepisy, które są porządkowane przez kategorie, mogą je komentować, dodawać do ulubionych oraz sugerować podobne przepisy.

Bardzo sprytnym i zarazem ciekawym rozwiązaniem jest wyszukiwarka, w której nie szukamy przepisów po nazwach potraw ale po składnikach czyli "tym co mamy w lodówce".

Oczywiście zarówno dobre wykonanie serwisu ani porządna mechanika nie gwarantują sukcesu na rynku na którym, przede wszystkim liczy sie jakość przepisów oraz ich liczba. Moim zdaniem są to dwa podstawowe kryteria, którymi kierują się użytkownicy tego typu miejsc w internecie.

Nie wiem jak interia ma zamiar dostarczyć kontekst do serwisu ? - czekanie aż dostarczy go społeczność może nie koniecznie być najlepszym pomysłem w przypadku kiedy w innych serwisach mamy już dziesiątki tysięcy wpisów.

Wydaje mi się, że rozkręcenie tego serwisu do poziomu jaki prezentują konkurencyjne strony wymagać będzie od Interi dość sporo wysiłku i zaangażowania.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy: