Seriale

To pierwsza taka premiera HBO! Wszystkie odcinki "Ślepnąc od świateł" od razu w HBO Go!

KK
Konrad Kozłowski
4

To może być najciekawsza premiera tego roku. Już w październiku będziemy mogli obejrzeć wszystkie odcinki nowego serialu HBO Polska "Ślepnąc od świateł" na podstawie książki Jakuba Żulczyka.

Wszystkie odcinki "Ślepnąc od świateł" mają premierę jednego dnia

Nowa produkcja HBO przez długi czas pozostawała tajemnicą, ale teraz niemal z każdym tygodniem poznajemy nowe informacje i oglądamy nowe materiały. Po opublikowaniu zwiastunu oraz zdjęć z planu nadszedł czas na ogłoszenie daty premiery serialu - odbędzie się ona 27 października na HBO o 22:00, ale tego samego dnia w HBO Go pojawią się wszystkie odcinki "Ślepnąc od świateł" - nigdy wcześniej do tej pory HBO nie zdecydowało się na taką dystrybucję własnego serialu, więc jest to niewątpliwie ważny moment dla całej stacji.

Ślepnąc od świateł” formalnie jest serialem, ale tak naprawdę to ośmiogodzinny film w gatunku thrillera neo-noir, podzielony na rozdziały w postaci odcinków, które stanowią integralną całość, i takie zamierzenie przyświecało mi przy jego tworzeniu – mówi Krzysztof Skonieczny, który odpowiada za powstanie serialu. Być może właśnie dlatego podjęto decyzję o jednoczesnym wypuszczeniu wszystkich odcinków w serwisie HBO Go, gdzie widzowie będą mogli zobaczyć całość od samego początku do samego końca. Czy to oznacza, że wszystkie z nadchodzących serii HBO będą dystrybuowane w podobny sposób? Trudno powiedzieć, ale ostatnie miesiące pokazują, że HBO pozostaje ostoją klasycznej telewizji w walce z produkcjami serwisów streamingowych jak Netflix czy Amazon - spójrzcie tylko na listę laureatów nagród Emmy 2018.

"Ślepnąc od świateł" - fabuła i zwiastun

Przypomnę, że serial będzie mieć osiem odcinków, które opowiedzą o 7 dniach z życia dilera kokainy. Do tej pory wiodło mu się nad wyraz dobrze – perfekcyjnie ułożone życie, schematyczna codzienność dawały pewność i bezpieczeństwo. Wszystko się jednak kiedyś kończy i gdy całość zamienia się w chaos, Kuba będzie musiał podjąć wiele istotnych decyzji, które zaważą o jego przyszłości.

HBO zaprezentowało także dzisiaj plakat serialu:

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu