1

Slated – porozmawiaj z obcokrajowcem bez znajomości języka

Cóż, świat poukładał się tak, że korzystamy z różnych języków. Obecnie, zawiązując szerokie znajomości, w szczególności w Internecie możemy natrafić na mur nie do przeskoczenia. Tym murem jest właśnie bariera językowa. O ile nie jest źle, jak chodzi o angielski – Polacy wśród krajów nieanglojęzycznych przoduje jeśli chodzi o znajomość tego języka. Gorzej jest z […]

Cóż, świat poukładał się tak, że korzystamy z różnych języków. Obecnie, zawiązując szerokie znajomości, w szczególności w Internecie możemy natrafić na mur nie do przeskoczenia. Tym murem jest właśnie bariera językowa. O ile nie jest źle, jak chodzi o angielski – Polacy wśród krajów nieanglojęzycznych przoduje jeśli chodzi o znajomość tego języka. Gorzej jest z innymi, nieco mniej popularnymi.

Tutaj z pomocą przychodzi Slated – nowa klawiatura dostępna dla iOS. Zasada działania Slated jest dosyć prosta i mało odkrywcza – zamiast przewidywania wprowadzanego za pomocą klawiatury tekstu, owa aplikacja w czasie rzeczywistym przetłumaczy nam naszą wypowiedź. Mało tego – tłumaczenie działa także i w drugą stronę – Slated także i zajmie się wiadomościami, które trafiają do nas, zatem konwersacja będzie przebiegać bezproblemowo.

Twórca Slated – Alaric Cole mówi, że głównym przeznaczeniem owej aplikacji jest to, by umożliwić osobom swobodną rozmowę nawet, gdy obydwie nie są w stanie się porozumieć w żadnym języku. Ale Slated może także posłużyć osobom uczącym się nowego języka jako narzędzie do „ośmielenia się” w rozmowach z obcokrajowcami. Czasem obawa przed ośmieszeniem się paraliżuje nas, gdy chcemy porozmawiać w innym języku. Sam pamiętam, gdy podczas finałów World of Tanks miałem przeprowadzić wywiad w języku angielskim z jednym z czołowych pracowników Wargaming.net. Mimo naprawdę dobrej znajomości tego języka trema była ogromna – nie dość, że materiał był nagrywany, to w dodatku chciałem wypaść jak najlepiej, także i przed moim rozmówcą. Podobnie i Cole – korzysta z tej aplikacji do nauki pierwszego języka swojej żony.

slated-tagaolog-translation

Aplikacja będzie obsługiwać aż 81 języków, a na starcie będzie kosztować 5 dolarów – nie jest to jednak wielka cena jak za tak pomocną aplikację. Tutaj podajemy link do pobrania aplikacji z AppStore – jeżeli jeszcze tam jej nie ma, powinna pojawić się do wieczora – czekajcie cierpliwie!

Grafika: 1, 2

Źródło: Techcrunch