7

Showmax z własną animacją – Egzorcysta (raczej) tylko dla dorosłych

Nie spodziewałem się, że napiszę to po raz drugi, ale stało się - jestem zaskoczony. ShowMax zaprezentował dziś drugą ze swoich nowych oryginalnych produkcji i jest nią animacja twórcy Blok Ekipy, Kapitana Bomby i innych. Egzorcysta od 1 listopada na ShowMax.

Zgodnie z zapowiedziami jesień to okres, kiedy ShowMax odkrywa kolejne karty. Własne produkcje mające wzmocnić katalog usługi okazują się należeć do kategorii, o których wcześniej raczej nie myśleliśmy. Skoro żadna z większych stacji telewizyjnych nie podjęła się stworzenia polskiego odpowiednika Saturday Night Live, to czy ktokolwiek obstawiłby usługę VOD, która działa na polskim rynku zaledwie od lutego tego roku? Niestety, aż do 2 grudnia przyjdzie nam zaczekać na efekty wielomiesięcznych przygotowań – ja kibicuję SNL Polska, ale mam pewne obawy.

Egzorcysta – oryginalna animacja Showmax już w listopadzie

showmax egzorcysta

Miesiąc wcześniej, a już w przyszłym tygodniu, ujrzymy drugą z oryginalnych produkcji – Egzorcystę. Animację o specyficznym, acz znanym już z innych serii Bartosza Walaszka tytułów humorze. Dość wspomnieć, że to własnie Walaszek jest jest odpowiedzialny za Kapitana Bombę, Blok Ekipę, Pod Gradobiciem Pytań i Generała Italię. Nie wszystkim tak rozpisane żarty odpowiadają, ale wiem, że wymienione seriale mają swoich fanów. Dobra wiadomość jest więc taka, że Egzorcysta nie będzie znacząco odbiegał od tego, co widzieliśmy do tej pory. Przedsmak przyszłotygodniowej premiery macie poniżej:

Bogdan Boner to człowiek, do którego dzwoni się w ostateczności. Gdy na werandzie pojawiają się demony, po sąsiedztwie włóczą się wygłodniałe zombie, a w pobliskim domu publicznym przyjmują krwiożercze sukuby – do akcji wkracza on. Budowlaniec z zawodu, egzorcysta z zamiłowania. Bez wykształcenia i wielkiego doświadczenia gromi potwory niczym Chuck Norris i Steven Seagal razem wzięci. Gdy chcesz posłać ducha swojego dawno zmarłego krewnego do siedmiu diabłów, chwyć gazetę i szukaj w drobnych
ogłoszeniach.

Trzy odcinki Egzorcysty na Showmax 1 listopada

Co poza tym na ShowMax? Dzisiaj debiutuje oczywiście nastepny odcinek Ucha Prezesa, a oprócz tego kilka zagranicznych produkcji, między innymi Inhumans i The Brave. Pierwszy z nich to oczywiście jeden z tytułów opartych na komiksach Marvela, natomiast drugi opowiada o agentach specjalnych starających wypełnić najtrudniejsze z misji za linią wroga. Dodatkowo, swoją premierę w serwisie mają filmy Wyścig śmierci, To skomplikowane oraz Raj dla Par.