57

Seriale do nadrobienia przed końcem wakacji

stary telewizor
Do końca wakacji pozostało jeszcze trochę czasu. Niektórych czeka jeszcze urlopowy wyjazd, inni korzystają z wolnego (lub luźniejszego) okresu w domowym zaciszu. Niezależnie od tego, gdzie spędzacie czas, poniższa lista to kilka propozycji na serial, który będzie dobrym obiektem dla binge-watchingu. Zaczynamy!

 Breaking Bad

Breaking Bad

Obejrzyj na Netlix

Jeżeli jeszcze jakimś cudem nie mieliście okazji zobaczyć tej rewelacyjnej produkcji stacji AMC, to trzeba to zrobić jak najszybciej. Przyznam, że zabrałem się za niego z niemałym opóźnieniem i wcale nie byłem przekonany po pierwszym odcinku. Przemogłem się i zdecydowanie nie żałuję – na przestrzeni 5 sezonów dzieje się naprawdę sporo, a zdaniem wielu każdy następny jest lepszy od swojego poprzednika. Przekonajcie się, jak bardzo może zmienić swoje życie zwykły nauczyciel chemii w liceum. Więcej nie zdradzę.

Mad Men

Mad Men

Obejrzyj na Netlix

Specyficzna produkcja, której akcja rozgrywa się w latach ’60. Jak wygląda (nie)zwykłe życie osób odpowiedzialnych za najważniejsze slogany i największe akcje reklamowe? Nie jest to serial dla wszystkich, ale jeśli po pierwszych kilku odcinkach nie zdołacie się oderwać, to nie możecie mieć do siebie pretensji.

Luther

Luther

Obejrzyj na Netlix | Obejrzyj na ShowMax

Kolejny tytuł, w którego wyjątkowość powiątpiewałem czytając pełne zachwytów recenzje. Okazało się, że nie jest tak świetnie jak niektórzy sądzą, ale Luther to solidna brytyjska produkcja kryminalna, obok której nie wolno przejść obojętnie. Serial ma tendencję zwyżkową – kolejne sezony ogląda się lepiej, a wcale nie powstało ich tak wiele.

Bosch

Bosch

Obejrzyj na Amazon Prime Video

W takim zestawieniu nie mogłem nie umieścić dwóch mało popularnych produkcji oryginalnych od Amazonu. Pierwszą z nich jest Bosch z Titusem Welliverem w roli głównej. Detektyw z Los Angeles nie gra czysto, ale doprowadza sprawy do końca, zaś w tle wciąż pozostaje sprawa morderstwa jego matki. Trzy sezony na równym poziomie powinny Wam przypaść do gustu.

Goliath

Goliath

Obejrzyj na Amazon Prime Video

Drugi ze wspomnianych seriali oryginalnych Amazonu, równie niedoceniony, co Bosch. Jak na razie dostępny tylko jeden sezon, więc nadrobienie serii nie potrwa za długo, ale zdecydowanie warto. Ze świetnej strony pokazał się Billy Bob Thornton, jako stoczony niemal na dno prawnik Billy McBride, który nie-do-końca-z-własnej-woli podejmuje się procesu przeciwko gigantycznej kancelarii. Kto zwycięży w pojedynku Dawida z Goliatem?

Fargo

Fargo

Obejrzyj na ShowMax

Serial określany mianem antologii, w której każdy sezon skupia się na zupełnie nowych bohaterach i niezależnych wydarzeniach. Pierwsza seria zawiesiła poprzeczkę bardzo wysoko, a dwa kolejne sezony podobały mi się niemal równie mocno. Co się stanie, gdy życiowe popychadło popełni morderstwo i skorzysta z rady nieznajomego tuszując sprawę? Czarny humor na najwyższym poziomie i nie tylko.

Wielkie kłamstewka

Wielkie kłamstewka

Obejrzyj w HBO Go

To nie są „Gotowe na wszystko”. Produkcja HBO doskonale przedstawia nie tak rzadkie sytuacje, w których idealne na pozór życie okazuje się codzienną walką o przetrwanie. Ta mini-seria to zaledwie 6 niemal godzinnych odcinków i wyśmienita obsada z Nicole Kidman na czele.

Zakazane imperium

Zakazane imperium

Obejrzyj w HBO Go

Postanowiłem, że zestawienie zamkniemy zakończonym w 2014 roku serialem Boardwalk Empire. Licząca 5 sezonów produkcja przedstawia czasy prohibicji w Stanach Zjednoczonych, gdy handel alkoholem był równie opłacalny, co ryzykowny. Wiernie odwozorowane lokalizacje z tamtego okresu, Steve Buscemi jako Enoch ‚Nucky’ Thompson – obejrzyjcie i dajcie znać, co jako trzecie może przekonać innych.