Seriale

Był film, teraz nadchodzi serial. Musicie zobaczyć obydwa. "Trust" wkrótce na HBO Go

Konrad Kozłowski
1

Najbogatszy człowiek świata i porwany wnuk? Zapewne domyślacie się już, że wspólnym gruntem będzie tutaj okup za młodzieńca - niemała sumka zaspokoi oczekiwania porywaczy i po sprawie. Nic bardziej mylnego. John Getty, miliarder, wcale nie zamierza tak łatwo wydawać swoich pieniędzy, a serial oparto na faktach.

Jeśli kojarzycie już taki opis zdarzeń z jakimś filmem, to macie rację. Całkiem niedawno w kinach wyświetlano "Wszystkie pieniądze świata" z Christopherem Plummerem, Markiem Wahlbergiem i Michelle Williams.  Produkcja zebrała całkiem niezłe oceny, choć pojawiły się też krytyczne opinie. Ja osobiście byłem pod wrażeniem jak sprawnie udało się przeprowadzić proces podmiany aktora (Plummer za Spacey'a) zaledwie kilka miesięcy przed premierą, ale nie tylko to sprawiło, że film mi się po prostu spodobał.

Stacja FX postanowiła wziąć na warsztat tę samą historię - prześledzimy ją w serialu "Trust". W Polsce, dzięki HBO Go, każdy nowy odcinek zobaczymy zaledwie dzień po premierze w USA. W bogacza J. P. Getty'ego wciela się Donald Sutherland. Gail Getty zagra Hilary Swank, Michael Esper Johna Paula Getty'ego Jr., Brendan Fraser prywatnego detektywa i młody Harris Dickinson porwanego Paula Getty'ego III. Za kamerą trzech pierwszych odcinków stanął Danny Boyle ("Trainspotting", "Steve Jobs") - zdobywca Oscara za film  "Slumdog. "

Nowy serial w HBO Go - "Trust"

W HBO Go od 26 marca, w HBO od 30 marca co piątek o godz. 21.10

Trust to inspirowany prawdziwymi wydarzeniami serial o rodzinie Jeana Paula Getty’ego – uznanego swego czasu przez magazyn Forbes za najbogatszego człowieka na świecie. Historia zaczyna się w 1973 roku, kiedy zostaje porwany nastoletni John Paul Getty III (Harris Dickinson) – wnuk miliardera i dziedzic fortuny. Porywacze żądają za jego uwolnienie wielomilionowego okupu. Dziadek Paula, J.  Paul Getty Sr. (Donald Sutherland), potentant nafrowy i miliarder, jest zajęty. Spędza czas w rezydencji Tudorów na angielskiej wsi otoczony haremem kochanek. Ojciec Paula, J. Paul Getty Jr. (Michael Esper) jest zagubiony, nie wie, jak odnaleźć się w sytuacji, nie chce nawet odbierać telefonów. Tylko matka Paula, Gail Getty (Hilary Swank) wydaje się być zaangażowana. Próbuje dotrzeć do porywaczy i negocjować z nimi. Niestety nie ma pieniędzy. Trust przedstawia dramatyczną historię wnuka miliardera będącego w rękach porywaczy, którzy nie potrafią zrozumieć, dlaczego nikt nie chce odzyskać uprowadzonego. Rodzina Gettychma pieniądze, władzę, ale nie jest wolna od problemów.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu