6

Osobliwy detektyw wreszcie na ekranie – serial „Cormoran” wkrótce na HBO Go [zwiastun]

Nowy serial na HBOGo - "Cormoran"
J. K. Rowling jest znana przede wszystkim z cyklu książek o młodym czarodzieju Harrym Potterze. Ale to nie jedyne jej działa. Pisząc pod pseudonimem Robert Galbraith stworzyła cykl książek o dość specyficznym detektywie. Cormoranie Strike doczekał się ekranizacji. Już niedługo losy detektywa będzie można śledzić na małym ekranie.

„Wołanie kukułki”, „Jedwabnik” oraz „Żniwa zła” – wszystkie trzy powstałe do tej pory książki z Cormoranem Strikem w centrum wydarzeń przeniesiono na mały ekran. Wydaje mi się, że decyzja wcale nie byłaby tak oczywista, gdyby nie fakt, że na jaw wyszło, iż stoi za nimi tak naprawdę J. K. Rowling, a nie Robert Galbraith. To jednak nie zmienia faktu, że opowieści są naprawdę dobre i byłem niezmiernie ciekaw tego, jak to wszystko zostanie pokazane w produkcji telewizyjnej.

„Cormoran” – nowy serial kryminalny na HBO Go i Cinemax

Cormoran Strike po powrocie z misji w Afganistanie zakłada jednoosobową firmę detektywistyczną. Wszystko, przez co przeszedł, sprawiło że codziennie zmaga się z bólem psychicznym i fizycznym – to jednak nie pozbawia go jego niezawodnego instynktu oraz doświadczenia, którego nabrał będąc wojskowym śledczym. Swoimi umiejętnościami wspiera lokalną policję w sprawach, w których mundurowi nie są w stanie sobie poradzić. Pierwsze trzy odcinki przedstawiają historię z pierwszego tomu, dwa kolejne z drugiego oraz dwa ostanie z trzeciego. Wiemy, że w tym roku można spodziewać się premiery czwartej książki, która nosić będzie tytuł „Zabójcza biel” – czy również zostanie zekranizowana?

W Cormorana Strike’a wcielił się Tom Burke, a w jego asystentkę o imieniu Robin Holliday Grainger. Za serial odpowiada studio Bronte Film and Television, które działało na zlecenie Cinemax oraz BBC.

„Cormoran” trafi do HBO Go w piątek, 1 czerwca. Dzień później rozpocznie się emisja na Cinemax – odcinki będą nadawane w soboty o godz. 21:00.