Bank

Santander Bank Polska z wpisem do KRS, pozwalającym na rozpoczęcie świadczenia usług jako TPP

GU
Grzegorz Ułan
7

Przedstawiciele banku poinformowali nas dzisiaj o uzyskaniu 12 sierpnia wpisu do Krajowego Rejestru Sadowego, zmieniającego statut Santander Bank Polska i pozwalającego na świadczenie usług jako Third Party Provider (TPP).

W praktyce oznacza to, że już niedługo klienci Santander Bank Polska uzyskają w swojej bankowości elektronicznej dostęp do nowych usług, wprowadzonych unijną dyrektywą PSD2. Będą to przede wszystkim usługi dostępu do informacji o rachunku płatniczym - Account Information Service (AIS) oraz usługa inicjowania transakcji płatniczych - Payment Initiation Service (PIS).

Szymon Staśczak, odpowiedzialny za wdrożenie biznesowe PSD2 w Santander Bank Polska:

Wpisanie zmian statutu Santander Bank Polska w KRS to kolejny kamień milowy w drodze do oferowania przez Bank usług jako TPP. Już wkrótce nasi klienci będą mogli w bankowości internetowej i mobilnej zagregować swoje rachunki płatnicze, prowadzone w innych bankach. Ułatwi to z pewnością zarządzanie własnym budżetem.

Środowisko produkcyjne API pozwoli na pobieranie w bezpieczny dla klientów sposób informacji o rachunkach płatniczych i rachunkach kart kredytowych, w tym historii transakcji, inicjacji transakcji płatniczej oraz informacji na temat wysokości dostępnych środków. Dostęp do danych rachunków płatniczych będzie wymagał udzielenia zgody przez klienta, którą będzie można cofnąć w dowolnym momencie.

Oprócz nowych usług, od 14 września zmieni się też sposób logowania do bankowości elektronicznej Santander Bank Polska. Od połowy września oprócz danych do logowania będziemy dodatkowo autoryzować się na trzy sposoby do wyboru - smsKod-em, tokenem lub mobilnym podpisem w aplikacji mobilnej banku. Będzie można tego uniknąć dodając nasze urządzenie - komputer, tablet lub smartfon jako zaufane. W przypadku urządzenia mobilnego każdy klient będzie musiał dodać go do zaufanych, komputer będzie opcjonalny.

Jeśli chodzi o płatności zbliżeniowe, wróci konieczność potwierdzenia ich PIN-em, nawet przy kwotach do 50,00 zł, o czym informowaliśmy Was już na początku lipca.

Źródło: Santander Bank Polska.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu