0

Nowe, mniejsze urządzenia Samsunga w drodze. Co zobaczymy niebawem?

Samsung Galaxy Watch
Samsung, oprócz swojej niezwykle udanej linii smartfonów Galaxy dzierży w rękach także submarkę Gear, w której zawierają się w urządzenia ubieralne. Wygląda jednak na to, że gigant pozbędzie się Gear na rzecz... ujednolicenia nazewnictwa i wciągniącia również wearables do submarki Galaxy - podobnie jak w przypadku Galaxy Watcha.

Najprawdopodobniej dopiero teraz Samsung jest gotowy na to, aby wydać na rynek kolejne sprzęty wearables – zarejestrowano dwa modele Galaxy Fit: SM-R370 i SM-R375, obydwa wspierające Bluetooth w wersji 5.0. Jeden z nich nazwano „Galaxy Fit e”, jak udało się zauważyć w serwisie SamMobile. Nie jest obecnie jasne dlaczego Samsung zdecydował się na takie nazewnictwo: być może ma to związek z tym, że rzeczony model miałby wspierać standard eSIM.

Samsung Gear Galaxy Fit

Ale to nie wszystkie mniejsze urządzenia, które szykuje dla nas Samsung. Czego jeszcze możemy się spodziewać?

Gear IconX to całkiem niezłe słuchawki w wykonaniu Samsunga. Ich następcą miały być… Galaxy Buds, które również miałyby wspierać Bluetooth 5.0, a także charakteryzować się pamięcią wewnętrzną o pojemności 8 GB. To bardzo niecodzienne podejście w środowisku nowych technologii – sam jestem niezwykle ciekawy, o co chodzi Samsungowi z tą przestrzenią na dane.

Nie jest jednak dziwne to, że Samsung zamierza zaatakować rynek takimi „pchełkami”. Doskonale wiadomo o tym, że Apple pracuje nad drugiej generacji AirPodsami – Galaxy Buds miałyby być odpowiedzią na ofensywę Cupertino w zakresie akcesoriów służących do słuchania muzyki. Kiedy mielibyśmy te urządzenia zobaczyć? Trudno powiedzieć – ale może już w trakcie premiery telefonu Samsung Galaxy S10 (20 lutego) dowiemy się czegoś więcej.