14

Samsung sprzedał 4,5 miliona Note’ów 4 w miesiąc. Dużo? Mało?

O ile mnie czytacie regularnie, wiecie, że akurat serię Note uważam za niedościgniony wzór urządzenia, który można nazwać phabletem. Funkcjonalny rysik, odpowiednio skrojone oprogramowanie, mocne podzespoły i naprawdę dobre ekrany to znaki szczególne wyspecjalizowanych urządzeń Samsunga. Jak poradził sobie kolejny przedstawiciel tej niezwykle ważnej dla koreańskiego producenta rodziny? Note 3 w porównywalnym okresie sprzedał się […]

O ile mnie czytacie regularnie, wiecie, że akurat serię Note uważam za niedościgniony wzór urządzenia, który można nazwać phabletem. Funkcjonalny rysik, odpowiednio skrojone oprogramowanie, mocne podzespoły i naprawdę dobre ekrany to znaki szczególne wyspecjalizowanych urządzeń Samsunga. Jak poradził sobie kolejny przedstawiciel tej niezwykle ważnej dla koreańskiego producenta rodziny?

Note 3 w porównywalnym okresie sprzedał się lepiej, bo obecny model Note’a bije o 500 000 urządzeń. Jednak, jeżeli wziąć pod uwagę dostępność obydwu generacji w podobnym odstępie czasu, wydaje się, że Note 4 deklasuje poprzednika. Najnowszy model był przez niecały miesiąc dostępny tylko w dwóch krajach (Chiny, Korea Południowa), natomiast od niedawna jego sprzedaż rozszerzono o kolejne rynki. To oznacza, że seria phabletów Samsunga cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem. 4,5 miliona smartfonów to nierzadko roczna sprzedaż niektórych producentów, biorąc pod uwagę całe ich portfolio.

img_3277-2

Pikanterii dodaje fakt, że ów telefon dosyć niedawno trafił na rynek amerykański, a także do Wielkiej Brytanii. Pojawiła się ponadto wersja z Dual SIM, więc pozostaje tylko czekać na kolejne informacje ze sprzedaży kolejnej generacji phabletu od Samsunga. Wręcz pewne jest to, że w drugim miesiącu Samsung przynajmniej podwoi liczbę sprzedanych Note’ów 4 – przy czym poprzedni model znalazł 10 milionów nabywców w 2 miesiące po premierze. Jestem jednak dziwnie spokojny o wyniki Samsunga, który rokrocznie zaskakuje chyba nawet samego siebie. Kolejne wpisy o biciu rekordów przez Samsunga stanowią już w świecie nowych technologii „nihil novi” i dowiadując się o kolejnych premierach, zapowiedziach tego producenta możemy być pewni, że wcześniej ustalony próg zostanie z pewnością przekroczony.

W Polsce Note’a 4 otrzymamy za około 2999 złotych. Phabletów ów charakteryzuje się ekranem o przekątnej 5,7 cala w rozdzielczości 2560 x 1440 pikseli. W środku znalazł się Snapdragon 805, 3 GB RAM, pamięć 32 GB i Android 4.4.

Grafika: 1, 2