15

Sterowanie pralką z poziomu lodówki staje się faktem. Nowa linia AGD od Samsunga

Samsung Forum 2018
Kilka godzin temu miałem przyjemność uczestniczyć w prezentacji, na której firma Samsung pokazała rozwiązania AGD w obrębie swojego ekosystemu, które w najbliższych miesiącach mogą sporo namieszać w życiach wszystkich zabieganych i zapominalskich. Ale nie tylko! Będzie... po prostu wygodniej.

Smart Home przybiera na znaczeniu z każdym miesiącem. Wielu kojarzy go głównie z rozwiązaniami elektrycznymi — inteligentnymi światełkami, czujnikami czy roletami, które podnoszą się automatycznie o ustalonej przez nas godzinie. Ale przecież jest jeszcze cały zestaw innych elementów, które można urozmaicić podpinając do sieci. Pralki, lodówki, piekarniki czy… odkurzacze. Po co? By żyło się lepiej i wygodniej. Bo ten komu nie zdarzyło się miło rozczarować po wyjęciu przeterminowanego produktu z lodówki… niech pierwszy rzuci kamieniem.

Samsung Forum 2018
Samsung Forum 2018
Samsung Forum 2018
Samsung Forum 2018
Samsung Forum 2018

Samsung Forum 2018
Samsung Forum 2018
Samsung Forum 2018
Samsung Forum 2018

W najnowszej linii produktów firma przedstawiła rozwiązania, które od wejścia krzyczą, że przyszłość-jest-teraz. Wśród nich m.in. pełna integracja całej linii produktów, dzięki której możemy nimi zarządzać z poziomu jednego panelu — czy to na ekranach smartfonów, czy… lodówki. Oczywiście nie zabrakło w niej także pełnej integracji z kalendarzem, a także pomocy asystenta głosowego Bixby, który po głosie użytkownika rozpozna i podsunie plan dnia. Bez konieczności przebijania się przez wpisy całej reszty rodziny.

Pralki z technologią QuickDrive od firmy Samsung

Produktami które mogły wczoraj liczyć na najwięcej uwagi były pralki. Nowa, debiutująca w 2018, linia, wyposażona będzie w przełomową technologię QuickDrive, która — jak obiecują twórcy — nie tylko skróci czas prania o połowę, ale też zapewni nam szybkie, efektywne i delikatne pranie. Pralka nie tylko pozwoli oszczędzić czas, ale także prąd (i to nawet do 20%!). Wszystko to wzbogacone o autorską konstrukcję bębna, pozwalającą skuteczniej niż dotychczas usuwać zabrudzenia. Ponadto inteligentny asystent pozwoli nam bardziej precyzyjnie dobrać program, a w towarzyszącej produktom aplikacji możemy zdalnie zarządzać urządzeniem, a także szybko sprawdzić ile jeszcze pozostało do końca cyklu.

Pralki Samsung QuickDrive
Pralki Samsung QuickDrive
Pralki Samsung QuickDrive
Pralki Samsung QuickDrive
Pralki Samsung QuickDrive
Pralki Samsung QuickDrive
Pralki Samsung QuickDrive

Innowacyjność technologii QuickDrive™ wynika ze specjalnej konstrukcji bębna, który składa się z dużego bębna głównego oraz umieszczonej z tyłu obracającej się niezależnie płyty. W odróżnieniu od konwencjonalnych pralek, które podczas prania wielokrotnie przesuwają wsad tylko w górę i w dół, w bębnie pralki Quick Drive™ ubrania przenoszone są z góry na dół, a płyta z tyłu wprowadza je w ruch do tyłu i do przodu. Efektem jest rewolucyjna dynamika działająca w dwóch różnych płaszczyznach, by szybko, delikatnie i dokładnie usunąć brud, zapewniając intensywny i kompletny cykl prania. Dzięki dwóm drogom, przez które transportowana jest woda – szufladzie na detergent i dodatkowej dyszy umieszczonej w górnej części kołnierza – możliwe jest znacznie szybsze usuwanie resztek proszku lub płynu do prania.

Na prezentacji mogliśmy zobaczyć całą nową linię pralek, które robiły wrażenie nie tylko ze względu na zastosowaną w nich technologię, ale też przykuwały oko niebanalnym, przykuwającym wzrok, designem — co w przypadku AGD wcale nie jest takie oczywiste. Największą popularnością jednak cieszyło się rozwiązanie w postaci małego okienka, które w każdej chwili pozwoli nam dorzucić do pralki niewielkie przedmioty, o których wcześniej zapomnieliśmy. Nie ma co ukrywać — znacznie zwiększa to szanse na bieliznę w komplecie! ;-)

Tegoroczne AGD też będzie smart

Nie ważne czy mowa o pralkach, suszarkach, lodówkach, piekarnikach czy odkurzaczach (Samsung POWERbot Star Wars) – wszystkie produkty zaprezentowane przez firmę Samsung na imprezie to najwyższa półka. I w swoim towarzystwie czują się jak ryba w wodzie: zarządzanie pralką z poziomu lodówki brzmi jak science fiction, ale… to po prostu działa!