13

Samsung pracuje nad smartfonem z Tizenem, którego być może zobaczymy w Polsce

Samsung Z1 to malutki eksperyment ze strony Samsunga, wedle którego autorska platforma Samsunga miałaby być dobrą alternatywą dla Androida w budżetowcach. Problem z Z1 jest taki, że nie jest dostępny globalnie i wraz z sukcesorem tego modelu to może się zmienić. Według najnowszych doniesień, Samsung wcale nie odpuścił sobie rozwijania własnej platformy na smartfonach i […]

Samsung Z1 to malutki eksperyment ze strony Samsunga, wedle którego autorska platforma Samsunga miałaby być dobrą alternatywą dla Androida w budżetowcach. Problem z Z1 jest taki, że nie jest dostępny globalnie i wraz z sukcesorem tego modelu to może się zmienić.

Według najnowszych doniesień, Samsung wcale nie odpuścił sobie rozwijania własnej platformy na smartfonach i bardzo mocno pracuje nad kolejnym smartfonem z Tizenem. Kontynuatorem idei Samsunga ma być Z2, urządzenie, które trafi do Chin, Korei, Stanów Zjednoczonych i kilku europejskich krajów – niewykluczone, że w tym gronie znajdzie się także Polska.

Ów smartfon ma być dostępny w dwóch wersjach – pierwsza z nich, dużo tańsza zostanie zapewne wypuszczona na rynki, gdzie liczy się przede wszystkim jak najniższa cena – tam znajdziemy 32-bitowy, czterordzeniowy procesor, gigabajt pamięci RAM oraz ekran o rozdzielczości qHD. Urządzenie zostanie zaprezentowane jeszcze w tej połowie roku wraz z nowym Tizenem 3.0.

gsmarena_001

Natomiast globalna wersja urządzenia zostanie wyposażona w ekran o przekątnej 4,8 cala w rozdzielczości HD 720p, 2 GB pamięci RAM oraz tylną kamerą o matrycy 8MP. Tam także zostanie umieszczona większa bateria – 2600 mAh.

Nic dziwnego, że Samsung w dalszym ciągu kombinuje z Tizenem – pierwszy smartfon, wypuszczony m. in. do Indii oraz Bangladeszu radzi sobie tam całkiem nieźle. Stąd też produkcja sukcesora Z1 była tylko kwestią czasu. Jak wyjdzie to Samsungowi – jeszcze zobaczymy. Jego obecność na innych rynkach będzie niemałym sprawdzianem dla słabej w dalszym ciągu, ale bardzo ciekawej platformy.

Grafika: 1, 2

Źródło: GSMArena