samsung galaxy note 10
8

W bieli i z ekranem 4K – pomysł Samsunga na nowe Note’y

Samsung Galaxy Note 10 nie zadebiutuje szybko, ale do czasu jego premiery pojawi się jeszcze sporo wiadomości. W międzyczasie producent wprowadzi nowy wariant do sprzedaży.

Świąteczny Samsung Galaxy Note 9

W przeszłości seria Galaxy Note domyślnie pojawiała się w dwóch wariantach kolorystycznych: białym i czarnym. Z czasem jednak trendy się zmieniły i biel odeszła nieco na bok, zostawiając miejsce innym, bardziej żywym i chętniej wybieranym barwom. Jednak Koreańczycy zamierzają przez Świętami Bożego Narodzenia wprowadzić do oferty biały wariant Note 9.

samsung galaxy note 10

Oficjalnie ma on pojawić się 23 listopada. Warto jednak już w tym miejscu wspomnieć, że nie będzie on dostępny globalnie i na razie zakłada się jego dostępność wyłącznie w wybranych krajach, takich jak Chiny, Tajwan czy USA. Moim zdaniem taki model sprzedawałby się również u nas. Mimo wszystko takie rzadsze wersje kolorystyczne dobrze się sprzedają i na pewno znajdzie się liczne grono, które tęskni za mnogością białych telefonów.

Samsung Galaxy Note 10 z ekranem 4K?

Tegoroczny Note 9 nie wprowadził wielu zmian względem poprzednika, wyłączając z tego rysik z Bluetoothem. Na przyszły rok Koreańczycy szykują poważniejsze nowości i wszystko wskazuje na to, że nie ograniczą się do kosmetycznych modernizacji. Przede wszystkim pojawi się już potrójny aparat, prawdziwie bezramkowy ekran Super AMOLED z wbudowanym czytnikiem linii papilarnych i do tego z mocniejszymi podzespołami.

Co ciekawsze, obecnie firma rozważa zastosowanie większego panelu o przekątnej nieco ponad 6,6 cala. Mimo to miałby on mieć mniejsze wymiary od poprzednika. Jednak mnie osobiście najbardziej zaskoczyła tu informacja o jego planowanej rozdzielczości. Mówi się obecnie o 4K!

samsung galaxy note 10

Owszem, Sony w modelach Premium już to zaoferowało, ale w tamtych modelach obraz UHD był wyświetlany w jedynie określonych sytuacjach, podczas gdy tu moc obliczeniowa pozwoliłaby już na ciągłe pokazywanie wszystkiego w tak wysokim zagęszczeniu pikseli. Niewątpliwie pozwoliłoby to Koreańczykom wyróżnić się na rynku.

Co sądzicie o wyświetlaczach o tak wysokiej rozdzielczości w smartfonach?

źródło: Softpedia (1), (2)