2

Salon.pl – zintegruje społeczność mieszkańców.

Jeśli niedawno kupiłeś mieszkanie, lub szukasz inwestycji, serwis salon.pl może być miejscem które Cię zainteresuje. W salonie możesz zarówno poszukać informacji o konkretnych inwestycjach jak też podyskutować z ich społecznościami na specjalnie do tego celu stworzonych forach dyskusyjnych (Przyznam szczerze iż miałem kiedyś podobny pomysł – ale nie liczy się to kto ma pomysł tylko […]

Jeśli niedawno kupiłeś mieszkanie, lub szukasz inwestycji, serwis salon.pl może być miejscem które Cię zainteresuje. W salonie możesz zarówno poszukać informacji o konkretnych inwestycjach jak też podyskutować z ich społecznościami na specjalnie do tego celu stworzonych forach dyskusyjnych (Przyznam szczerze iż miałem kiedyś podobny pomysł – ale nie liczy się to kto ma pomysł tylko go zrealizuje).

Do tej pory miejscem gdzie dobywały się dyskusje na temat inwestycji oraz gdzie tworzyły się fora osiedlowe była gazeta.pl – oczywiście powstają też indywidualne fora poszczególnych inwestycji ale wygoda podpowiadała zawsze gazetę jako miejsce na takie byty. Trzeba przyznać iż na gazecie jest bardzo dużo ciekawych informacji o inwestycjach i pytanie czy osoby które w chwili obecnej są użytkownikami tych for będą chciały przesiąść się na coś nowego i niestety ale początkowo pozbawionego treści.

Inaczej wygląda sprawa z nowymi społecznościami, salon.pl w porównaniu z forum gazety wydaje się być lepszym miejscem na dyskusję, dzielenie się opiniami czy też stworzenie podstawowych informacji o swoim miejscu zamieszkania (łącznie z zaznaczeniem go na mapie danego miasta).


Salon.pl – prawda że elegancko?

Salon.pl ma przed sobą dwa zasadnicze problemy jeśli myśli o rozwoju – pierwszym to konkurencja w postaci for dyskusyjnych na gazeta.pl (dziesiątki tysięcy informacji na temat inwestycji, developerów oraz o społecznościach danych inwestycji).

Elementem również ważnym jest „cykl aktywności użytkownika” wiem to po sobie iż byłem dość aktywnie zainteresowany w dyskusjach na takich forach do momentu aż nie zamieszkałem na nowym osiedlu. Stopniowo po zasiedleniu osiedla aktywność na forum spada, wraz z rozwiązaniem większości problemów i wyjaśnieniem większości wątpliwości.

Teraz forum mojego osiedla odwiedzam raz na miesiąc aby sprawdzić czy nie pojawiło się coś ciekawe. Można więc ocenić iż cykl życia danego forum jest dość określony i każde forum po jakimś czasie przestanie być aktywne.

Mimo wszystko uważam iż salon.pl ma szansę stać się ciekawy miejsce w sieci – wykonany jest estetycznie i schludnie, nie zagłębiałem się w szczegóły funkcjonalne ale na pewno można poszerzyć ofertę serwisu o galerię czy też prywatne strony danych inwestycji (tylko tworzone przez użytkowników)