0

Rozwój 12seconds.tv – wideo Twittera

Od niedawna wideoTwitter, czyli 12seconds.tv udostępnił nową i dosyć oczekiwaną (przynajmniej dla mnie jej brak był ewidentny od początku) funkcjonalność. Teraz do każdego wideo-posta można dodać wideo-odpowiedź. Żeby nagrać odpowiedź wystarczy kliknąć link „Nagraj odpowiedź” i nasze wideo pojawi się ze znaczkiem @ pod głównym postem. Można je nawet obejrzeć w thumbnailowym playerze. Jak piszą […]

Od niedawna wideoTwitter, czyli 12seconds.tv udostępnił nową i dosyć oczekiwaną (przynajmniej dla mnie jej brak był ewidentny od początku) funkcjonalność. Teraz do każdego wideo-posta można dodać wideo-odpowiedź.

Żeby nagrać odpowiedź wystarczy kliknąć link „Nagraj odpowiedź” i nasze wideo pojawi się ze znaczkiem @ pod głównym postem. Można je nawet obejrzeć w thumbnailowym playerze. Jak piszą twórcy 12seonds.tv była to najbardziej oczekiwana przez użytkowników zmiana.

To nie wszystkie nowości związane z 12seconds.tv. Serwis jakiś czas temu udostępnił też swoje API, dzięki czemu filmy nagrywane za jego pośrednictwem są wykorzystywane przez inne serwisy, m.in. Blippr, o którym pisałam w sierpniu. Zamiast umieszczać swoją recenzję pisemnie (do 160 znaków) można teraz nagrać 12 sekundowe wideo o tym, co sądzimy o filmie, książce czy grze. I co ważne nie trzeba posiadać konta w 12seconds (serwis jest na etapie public alpha, więc o założenie konta nie jest tak łatwo), żeby tą recenzję nagrać.

12seconds zainspirowało także jednego użytkownika do stworzenia „hacka”, który umożliwia przesyłanie wideo z popularnego serwisu Qik wprost do 12seconds. Dzięki temu można szybko przesyłać updaty wideo z telefonu komórkowego. Ta „ekstra” funkcjonalność przekonuje mnie szczerze mówiąc najmniej. Po pierwsze wideo nagrane komórką można przesłać z telefonu na adres 12seconds i nasz filmik zostanie od razu opublikowany. Po drugie skoro nasz filmik ląduje na Qik, po co go jeszcze umieszczać na 12seconds. W moim odczuciu oba serwisu oferują de facto odmnienne usługi. Qik skupia się na pokazywaniu filmików w czasie rzeczywistym, a 12seconds skupia się na przekazywaniu krótkich treści w stylu Twittera. Niby można to połączyć, tylko po co. Jakby kogoś to zainteresowało opis „hacka” można znaleźć na tym blogu.

Wracając jednak do głównej zmiany na 12seconds.tv, czyli odpowiedzi. Chyba jest to dobry moment na odpowiedź na wideo Grzegorz z końca lipca – 12 sekund na prezentację startupa. W komentarzach kilka osób prosiło o zaproszenia, ale chyba nikt nic nie nagrał, bo Grzegorz nie zamieścił żadnego wideo (chyba, że przegapiłam). Zatem do dzieła!