28

Rozmawiałem właśnie z Jeremy Clarksonem – ty też możesz na chatbot4u.com

Agencja interaktywna Ecreation (zajmuje się tworzeniem profesjonalnych chatbotów od 2005 roku) uruchomiła innowacyjny serwis chatbot4U.com czyli coś na kształt generatora chatbotów z którymi można rozmawiać. Zabawa jest przednia i właśnie straciłem 30 minut na tworzenie mojego pierwszego wirtualnego asystenta. Bazę wiedzy ma na razie niezbyt dużą ponieważ buduje się ją i uzupełnia ręcznie. Możecie jednak […]

Agencja interaktywna Ecreation (zajmuje się tworzeniem profesjonalnych chatbotów od 2005 roku) uruchomiła innowacyjny serwis chatbot4U.com czyli coś na kształt generatora chatbotów z którymi można rozmawiać. Zabawa jest przednia i właśnie straciłem 30 minut na tworzenie mojego pierwszego wirtualnego asystenta. Bazę wiedzy ma na razie niezbyt dużą ponieważ buduje się ją i uzupełnia ręcznie. Możecie jednak już teraz zapytać go „co to są startupy”, „jak zrobić dobry startup” czy po prostu stwierdzić, że „jesteś boski” – na te pytanie już zdefiniowałem odpowiedzi :)

Wbrew pozorom jednak chatbot4u.com oprócz na pewno dużych walorów rozrywkowych (ma spory potencjał na generowanie zdrowego buzzu w sieci) jest tak naprawdę narzędziem dla biznesu. Przynajmniej tak go widzą twórcy. Tego typu asystentów można według nich wykorzystać na przykład w e-commerce gdzie nasz chatbot będzie odpowiadał na setki ciągle powtarzających się pytań. Natomiast dzięki opcji w której zapisywany jest każdy chat można łatwo rozbudować bazę wiedzy bota o kolejne treści i odpowiedzi.

Dodatkowo nasze chatboty można połączyć z takimi portalami społecznościowymi jak Facebook czy z komunikatorem Gadu-Gadu. Na stornie głównej serwisu można natomiast rozmawiać z chatbotami stworzonymi przez innych użytkowników, a także przyznawać im oceny i dodawać komentarze.

Ps. Proszę nie zamęczać Pana Antyweba :)

Nie jestem przekonany czy wyrośnie z tego narzędzie dla biznesu ale na pewno będzie z tego dobra zabawka dostarczająca sporo rozrywki. Już sobie wyobrażam chatboty o nazwiskach niektórych polityków i dialog z nimi :)