Xbox

Rozbudowa dysku Xbox Series X/Series S kosztuje prawie tyle co konsola

Paweł Winiarski
Rozbudowa dysku Xbox Series X/Series S kosztuje prawie tyle co konsola
26

Planujecie rozbudować swoje zamówione w przedsprzedaży Xboksy Series X i Series S o dodatkową przestrzeń dyskową? W takim razie szykujcie się na konkretny wydatek. Nie będzie tanio.

Rozbudowa pamięci dyskowej dla konsol nowej generacji to trochę pomieszanie z poplątaniem. Jeśli bowiem chcecie korzystać z dodatkowego dysku dla gier z generacji Xboksa One, Xboksa 360 i pierwszego Xboksa - wystarczy że podłączycie jakikolwiek dysk przez USB. Schody zaczynają się jednak kiedy w grę wchodzą produkcje nextgenowe - tu takie podłączenie nie zadziała.

Aby więc móc cieszyć się większą liczbą GB na nowe gry dla Xbox Series X i Series S, trzeba skorzystać ze specjalnego urządzenia przygotowanego przez firmę Seagate. A pewnie wiele osób planowało żeby to zrobić, bo dyski w next-genowych konsolach są raczej niewielkie - odpowiednio 1TB dla Xbox Series X i 512GB dla Xbox Series S. To zdecydowanie za mało jeśli planujecie regularnie korzystać z usługi Game Pass, która przecież wydaje się być kluczowa w przypadku nowych konsol Microsoftu.

Przeczytaj też: Ludzie omyłkowo kupują Xbox One X zamiast Xbox Series X. Microsoft zrobił ogromny błąd z nazewnictwem nowych konsol

Wszystko fajnie, oprócz ceny. Bestbuy potwierdził, że urządzenie będzie kosztować 219,99 dolara - nie jest jeszcze znana polska cena, ale szykujcie się przynajmniej na 1000 złotych. Jak przypomina serwis ppe.pl, który dodarł do oferty na stronie bestbuy, amerykańska cena Xbox Series S to 299,99 dolara, czyli Seagate Storage Expansion Card kosztuje niewiele mniej od tańszej konsoli Microsoftu. To nie jest dobra wiadomość.

Aktualizacja

W sklepie Microsoft pojawił się już produkt i znamy jego polską cenę. 1059 zł, czyli nawet nieco więcej niż moje wcześniejsze przypuszczenia:

źródło

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu