2

Netflix ogłasza powrót jednego z lepszych polskich seriali. 2 sezon „Rojst” w 2021 roku!

Netflix potwierdził krążące od dłuższego czasu informacje o produkcji 2. sezonu serialu "Rojst", który powstał na Showmax. Premiera nowych odcinków zaplanowana jest na przyszły rok.

„Rojst” (recenzja) był pierwszym dużym projektem serwisu Showmax, który zapowiadał dalsze inwestycje w lokalne produkcje. Polski oddział usługi został jednak zamknięty, a prawa do wspomnianego serialu oraz innych tytułów trafiły w ręce innych twórców i nadawców. „Rojst” trafił na Netfliksa, gdzie po raz pierwszy można go było zobaczyć w rozdzielczości 4K – ponowny seans upewnił mnie w przekonaniu, że Jan Holoubek nakręcił jeden z najciekawszych polskich seriali ostatnich lat, natomiast w pełni zasłużenie twórcom oberwało się za zakończenie historii, które – delikatnie mówiąc – rozczarowywało.

„Rojst” –  2. sezon. Na Netflix w 2021 roku

O pracach nad kontynuacją „Rojsta” mówiło się od pewnego czasu. Nie tylko branżowe źródła donosiły, że ekipa wróciła na plan i trwają zdjęcia do nowych odcinków. Dziś Netflix potwierdził, że produkcja 2. sezonu „Rojsta” trwa, a nową serię zobaczymy w serwisie w 2021 roku. Nie określono jednak, o jakiej porze roku zadebiutuje.

Znamy pierwsze nowości Netflix w listopadzie. Polskie hity i pewniaki Netfliksa

Rojst: sezon 2 | Oficjalna zapowiedź | Netflix

Jeżeli słysząc "Kurier Wieczorny" nie myślisz o dostawie twojego nowego palta, to wiesz na co się zanosi. Rojst wraca z drugim sezonem w 2021 na Netflix.

Opublikowany przez Netflix Wtorek, 20 października 2020

Pod koniec krótkiego klipu, który opublikowano dzisiaj w mediach społecznościowych, można przeczytać, że Jan Holoubek ponownie stanie za kamerą, a do obsady powracają Dawid Ogrodnik i Andrzej Seweryn. Pojawią się też nowe twarze, bo potwierdzono angaż Magdaleny Różczki oraz Łukasza Simlata. Niedługi opis zapowiada, że akcja serialu będzie rozgrywać się w 1997 roku w południowo-zachodniej części naszego kraju. „W mieście pękają wały i nieokiełznany żywioł zalewa miasto oraz las na Grontach. Odsłania przy tym ukrytą” – brzmi urwany wycinek z Kuriera Wieczornego.

Nadchodzi mnóstwo filmowych hitów na HBO GO. Co obejrzycie najpierw?

Ponownie będziemy mieli więc do czynienia z lokalną tajemnicą, z której odkryciem zapewne będą mierzyły się postacie Ogrodnika i Seweryna: Piotra Zarzyckiego i Witolda Wanycza. Potwierdzono także powrót Zoffi Wichłacz w roli Teresy Zarzyckiej. Premiera na Netflix w 2021 roku.