Startups

Rezumey.pl, bo w czasie kryzysu zwykłe CV nie wystarczy

Kamil Mizera
Rezumey.pl, bo w czasie kryzysu zwykłe CV nie wystarczy
30

Mamy kryzys. Gdy słyszę to hasło to automatycznie przypomina mi się nieśmiertelny kabaret TEY. Jednak, co racja to racja, w dzisiejszych czasach o pracę nie jest łatwo, do firm w całej Polsce spływają setki, tysiące CV i aby się odróżnić od tłumu, trzeba zrobić coś oryginalnego. Zwykłe wypisanie nas...

Mamy kryzys. Gdy słyszę to hasło to automatycznie przypomina mi się nieśmiertelny kabaret TEY. Jednak, co racja to racja, w dzisiejszych czasach o pracę nie jest łatwo, do firm w całej Polsce spływają setki, tysiące CV i aby się odróżnić od tłumu, trzeba zrobić coś oryginalnego. Zwykłe wypisanie naszego doświadczenia w Wordzie już nie wystarczy, najlepiej jakbyśmy nasze CV nagrali, zaśpiewali, namalowali lub wszystko to na raz, może wtedy zostalibyśmy dostrzeżeni. Trochę się wyzłośliwiam i przesadzam, ale nie bardzo, dlatego chcę Wam przedstawić polski startup, który pozwala odpicować CV.

Rezumey.pl, które jest obecnie w wersji Beta, może nie jest oryginalnym rozwiązaniem, bo podobny startup przedstawiał w marcu Tomek Popielarczyk, ale dostosowuje dobry pomysł do polskich realiów. Co robi Rezumey.pl? Pozwala nam przedstawić nasz życiorys w formie infografiki.

Stworzenie naszego infografikowego CV jest banalnie proste. Możemy albo zrobić je zupełnie od podstaw: wybierając jeden z 5 dostępnych szablonów a następnie edytując sekcja po sekcji, albo też zaimportować nasze doświadczenie zawodowe z GoldenLine. To ostatnie jest świetnym rozwiązaniem ze strony twórców tego startupa, gdyż GoldenLine to najpopularniejszy polski odpowiednik LinkedIn (z którego to już wkrótce też będzie można pobierać dane). Sam serwis dobrze radzi sobie z importem naszego CV i wyświetla wszystkie sekcje, które mamy w GoldenLine. Warto jednak zaznaczyć, że może to zrobić tylko wtedy, jeżeli w ustawieniach prywatności mamy zaznaczone, że nasz profil może być wyświetlany przez wszystkich użytkowników sieci, w przeciwnym razie rezumey.pl nie pobierze żadnych danych.

Oczywiście tak zaimportowane CV możemy dowolnie edytować już w ramach serwisu, mając do dyspozycji te same funkcje, co gdybyśmy budowali naszą infografikę od podstaw.

Gdy już wygenerujemy naszą infografikę możemy oczywiście się nią podzielić. Do tego potrzebować będziemy konta w serwisie. Za to możemy ją wysłać zarówno na serwisy społecznościowe, jak i mailem, pobrać w formie pliku PDF lub PNG, lub też, osobiście moje

ulubione, wkleić w formie kodu QR. Po jego zczytaniu za pomocą telefonu na ekranie wyświetla się nasza infografika. Jest to przykład naprawdę dobrego wykorzystania kodu QR.

Rezumey.pl to naprawdę bardzo fajny serwis do tworzenia z naszych CV infografik. Możemy odpicować nasz życiorys w 3 prostych krokach, a jak mamy konto na GoldenLine, to proces nie trwa nawet 5 minut. Potem nie pozostaje nam już nic innego, jak wysyłać nasze nowe CV gdzie się tylko da. Do minusów, niewielkich zresztą, serwisu zaliczyłbym fakt, że same infografiki są bardzo stacjonarne i proste: brakuje możliwości przesuwania elementów, nie ma też zbyt ciekawych wykresów graficznych. Do dyspozycji mamy tylko 5 szablonów. Ale domyślam się, że po wyjściu z wersji Beta rezumey.pl będzie serwisem typu freemium i za dodatkowe szablony i „bajery” przyjdzie zapłacić. Ale i tak już w tym momencie można stworzyć wizualnie całkiem przyjemną infografikę. Warto wypróbować.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Startup