10

I taką telewizję szanuję! Przegapione mecze i dokumenty oglądam, kiedy chcę

replay tv upc oglądaj powtórz
“Nie mam czasu oglądać telewizji” - to najczęściej wypowiadane zdanie przez osoby, z którymi rozmawiam. Choć wciąż lubię klasyczną, linearną telewizję, to ja również nie dostosowuję się do ramówki kanałów. Te czasy już minęły, ale wyjątkiem są oczywiście tylko transmisje sportowe na żywo.

W efekcie przegapiłem mnóstwo programów, które chciałem zobaczyć – w tym przede wszystkim filmy dokumentalne, które prawie nigdy nie trafiają do serwisów VOD czy cyfrowych sklepów. Postanowiłem coś z tym zrobić i tak zdecydowałem się na wybór dekodera nie tylko z nagrywarką, ale także funkcją Replay TV zapewniającą dostęp do już wyemitowanych programów.

Replay TV, czyli powtórki na życzenie

 

Usługa pozwala na obejrzenie żądanego programu w terminie do 7 dni od chwili emisji, a ponadto materiały możemy zobaczyć od początku nawet w trakcie ich trwania. UPC umożliwia na korzystanie z Replay TV na dekoderach Horizon oraz w serwisie Horizon Go, co oznacza, że powtórki na życzenie są również dostępne z poziomu komputera oraz urządzeń mobilnych, gdzie skorzystamy z dedykowanej aplikacji. Przypomina to odrobinę funkcję DVR, czyli zwykłe nagrywanie programów, które później oglądamy, kiedy tylko zechcemy, lecz w przypadku Replay TV całą robotę odwala za nas UPC rejestrując każdą minutę danego programu i zapisując na swoich serwerach.

biznes na kółkach replay tv

Na chwilę obecną liczba kanałów, które wspierają Replay TV obejmuje ponad 90 pozycji. Wśród nich znalazły się wspomniane National Geographic, Discovery Channel, ale lista jest bardziej zróżnicowana: AXN, BBC Brit, Eleven (Sports), History, kanały TVP czy nickelodeon. Zabrakło jednak obsługi m. in. kanałów Paramount Channel, TNT, Sundance TV HD oraz FOX. W przypadku serialowego Comedy Central nie mogłem odtworzyć takich tytułów jak Dwóch i pół czy Przyjaciele, ale Zwariowany świat Malcolma był oznaczony jako gotowy do obejrzenia. Licencje, licencje, licencje…

Są plusy, są minusy

 

Wszystkie kanały i programy oferujące usługę Replay TV oznaczone zostały odpowiednią ikonką, której nie sposób przeoczyć. Zawrócona strzałka podpowiada, że dany program można obejrzeć na życzenie. Odtwarzanie rozpoczyna się zazwyczaj w mgnieniu oka, ale zdarza się też, że zachodzi potrzeba odczekania kilku chwil – prawdziwa loteria. Każdy program możemy dodać do naszej listy, gdzie zbierane są wszystkie gotowe do obejrzenia tytuły. Jako jedną z najważniejszych cech “powtórek na żądanie” uważam obsługę kilku ścieżek dźwiękowych, co pozwala mi na seans w oryginalnej wersji językowej.

lista kanałów telewizji

Dzięki Replay TV mogłem bez żadnych przeszkód obejrzeć przegapiony program z poniedziałkowego wieczoru, gdy byłem poza domem. Zaległości nadrobiłem w środę rano, zatrzymując odtwarzanie programu, gdy tylko zaszła taka potrzeba. Oczywiście skorzystałem z możliwości pominięcia reklam, które po prostu przewijamy. Nie ma róży bez kolców, dlatego muszę dodać, że nie wszystkie kanały wspierają tę funkcję – w przeglądarce nie udało mi się pominąć wstępu do filmu dokumentalnego emitowanego na kanale TVN24 – co mnie odrobinę zaskoczyło. W niektórych przypadkach jesteśmy skazani na powtórkę pełnej wersji wyemitowanego programu.

Czego życzyłbym sobie najbardziej? Trybu offline w aplikacjach Horizon Go, by można było bez przeszkód zapisać dany program w pamięci urządzenia i obejrzeć go nawet bez połączenia z internetem. Żałuję, że w sferze marzeń prawdopodobnie pozostanie na zawsze wsparcie dla wszystkich kanałów z oferty UPC (mowa C+ oraz HBO).