Telekomy

Nielimitowane rozmowy, SMS-y i 1 GB za darmo! Rebtel wchodzi do Polski

Grzegorz Ułan
Nielimitowane rozmowy, SMS-y i 1 GB za darmo! Rebtel wchodzi do Polski
40

Dostaliśmy właśnie zaproszenie na jutrzejszą konferencję prasową, którą zapowiedział Rebtel. W przesłanej informacji mogliśmy przeczytać, że będzie to zapowiedź wejścia na rynek polski nowego operatora sieci komórkowych, na początek tylko we Wrocławiu.

Przyznam, że choć interesuje się tą tematyką bardzo, pierwszy raz usłyszałem nazwę tej firmy, ale mówię, sprawdźmy to. Po wejściu na stronę główną Rebtel wyświetla się oferta dla innych krajów, a zmiana w adresie en na pl, skutkuje błędem 404. Jednak po kilku próbach z adresem i podmianach udało mi się wbić na już gotową polską wersję serwisu.

Tak więc będziemy mieli nowego operatora wirtualnego w Polsce, który będzie działał na nadajnikach Polkomtela, co ciekawe niezbyt dobrze go cytują na swoich stronach:).

Jak to ma działać tak naprawdę? Otóż zasada działania będzie podobna do innego wirtualnego operatora, który debiutował u Polsce w grudniu 2017 roku, czyli Folx, a więc dostępną mamy aplikację do obsługi konta, sprawdzania stanu wykorzystania i dostępnych środków oraz podpiętą do niej kartą płatniczą. Rożnica jest jedna, ale zasadnicza, Rebtel oferuje bezpłatną subskrypcję na nielimitowane rozmowy i SMS-y na numery krajowe oraz dzwonienie na numery z całego świata do innych użytkowników aplikacji Rebtel.

Płatne są dodatkowe GB i połączenia międzynarodowe. Za dodatkowy 1 GB zapłacimy 7 zł, za 5 GB 15 zł, 20 GB - 25 zł, a za 50 GB 35 zł.

Podobnie jak w Folx nie ma tu żadnych umów, w każdej chwili możemy zrezygnować z ich usług, a samą kartę SIM zamawiamy poprzez formularz na stronie lub wpisując kod zaproszenia od znajomego. Można będzie też przenieść numer od innego operatora, wypełniając ten formularz. Zamówioną kartę SIM w ciągu dwóch dni dostarczy kurier, który od razu zarejestruje nasz numer, więc koniecznie musimy mieć przy sobie dowód osobisty.

Jak wyglądają stawki międzynarodowe do odbiorców bez ich aplikacji? Rebtel przekonuje, że mają najniższe możliwe stawki w swojej ofercie można je sprawdzić na stronie https://www.rebtel.com/en/rates/, a na tej stronie jeszcze nie przetłumaczonej możemy zapoznać się z cennikiem roamingowym dla polskich klientów Rebtel.

Wydaje mi się, że stawkami roamingowymi nie zaszaleją za bardzo u nas. Operatorzy w Polsce z "wielkiej czwórki" oferują nielimitowane rozmowy i wiadomości w UE i przynajmniej 1 GB transferu danych, a tu połączenia w UE kosztują 0.160 zł za minutę, za wiadomości SMS zapłacimy 0.049 zł, a za 0,5 GB 13 zł, gdzie za podobną cenę (2 zł drożej) kupimy dodatkowy 1 GB na przykład w T-Mobile.

Wraz z uruchomieniem swoich usług we Wrocławiu, Rebtel udostępni od razu program dla Ambasadorów marki, którzy będą aktywnie promować nowego operatora, w zamian mogą liczyć na specjalne bonusy i aż 10 GB darmowego transferu danych.

Zapowiada się więc ciekawy debiut, na razie dostępny tylko w jednym mieście w Polsce, ale prawdopodobnie inne miasta czekają w kolejce. Podobnie zaczynał Folx w kilku miastach, gdzie mogli liczyć na kierowców Ubera, którzy szybko mogli dowozić karty SIM.

Zastanawiam się tylko na czym będą zarabiać, jeśli trafią na klientów, którym wystarczą nielimitowane rozmowy, SMS-y (MMS-ów nie mają) i 1 GB transferu danych, i nie będą dokupować kolejnych GB ani dzwonić za granicę. Zastanawia też bardzo wysoki limit, który ma zapobiegać nadużyciom, w przypadku rozmów ma to być 10 tysięcy minut, a w przypadku wiadomości 10 tysięcy SMS-ów. Cóż zobaczymy, poczekajmy na oficjalny debiut i bardziej szczegółowe informacje.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu