Internet

Rdio startuje w Polsce! Na to czekałem!

Konrad Kozłowski
Rdio startuje w Polsce! Na to czekałem!
21

Uwielbiam takie informacje. Kolejny gigant rynku muzycznego wkracza do Polski! Rdio, czyli rozbudowane radio internetowe i usługa streamingowa, konkurent dla Spotify i Deezera, będący hitem za oceanem jest już dostępny dla mieszkańców naszego kraju. Cała usługa została spolszczona, poznaliśmy także...

Uwielbiam takie informacje. Kolejny gigant rynku muzycznego wkracza do Polski! Rdio, czyli rozbudowane radio internetowe i usługa streamingowa, konkurent dla Spotify i Deezera, będący hitem za oceanem jest już dostępny dla mieszkańców naszego kraju. Cała usługa została spolszczona, poznaliśmy także "nasze" ceny usługi i zyskaliśmy dostęp do aplikacji - desktopowych jak i mobilnych.

Z Rdio możemy korzystać w oknie przeglądarki lub za pomocą aplikacji desktopowych dla Windowsa i OS X. Wspierane są także platformy mobilne: iOS, Android, Windows Phone i BlackBerry. Na początek usługę możemy przetestować zupełnie za darmo przez 14 dni, zaś plany subskrybcji nie odbiegają znacznie od tego co oferuje nam konkurencja. Za możliwość odsłuchiwania muzyki bez reklam na komputerze zapłacimy 9,99 miesięcznie, zaś za pełen dostęp, także na urządzeniach mobilnych przyjdzie nam zapłacić 19,99 zł.

Rdio chwali się ofertą ponad 20 milionów utworów zauważyłem jednak że kilka pozycji dostępnych w Spotify i na Deezerze nie zostało odblokowanych w naszym kraju. Być może ten stan rzeczy się zmieni, lecz warto mieć na uwadze, że możliwe jest także odnalezienie w Rdio utworów, których nie znajdziemy u konkurencji.

Wersja przeglądarkowa usługi jest prosta i czytelna do bólu, w kilka chwil zorientujemy się w jaki sposób odszukiwać konkretne kawałki i wykonawców. Bardzo spodobał mi się widok prawie-pełnoekranowy zawartości albumu z okładką w tle - pozwala na skupienie się na konkretnym krążku i zanurzyć w jego zawartości. Aplikacja desktopowa, dosyć oryginalna, również nie powinna sprawić Wam żadnych problemów, podobnie jak dostęp mobilny na którejkolwiek z platform. Genialną wręcz funkcją jest sterowanie za pomocą mobilnej aplikacji odtwarzaczem na komputerze, które działa automatycznie gdy tylko wybiezemy coś innego na telefonie - przełączenie się na smartfon jest możliwe po wybraniu opcji "odtwarzaj tutaj".

Ekspansja usług na polski rynek muzcznych może nas tylko cieszyć. Rywalizacja pomiędzy nimi oraz możliwość wybrania tej najbardziej nam odpowiadającej, chociażby pod względem asortymentu, jest nam - użytkownikom - tylko na rękę. Rdio jest bardzo ciekawym produktem i po wielu przychylnych opiniach, z którymi się zapoznałem, wszystko zdaje się potwierdzać. Na obszerniejszy test usługi zapraszam nieco później, w tej chwili zachęcam do wypróbowania darmowej wersji usługi przez 2 tygodnie bez ograniczeń, byście mogli przekonać się osobiście, co Rdio ma do zaoferowania.

P.S. Może Pandora będzie następna? :)

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu