26

Razem z Intelem uruchamiamy na Antyweb Centrum technologii Wearables!

Bardzo miło mi jest poinformować, że pod patronatem firmy Intel uruchamiamy Centrum technologii Wearables na Antyweb. Będzie to specjalne miejsce wraz z sekcją na głównej stronie, gdzie będziemy opisywać nowości ze świata technologii ubieranych oraz mejkersów (czyli twórców, wynalazców), jak również pokazywać wam ciekawe i innowacyjne polskie i zagraniczne projekty. Nie zabraknie tez oczywiście testów rożnych […]

Bardzo miło mi jest poinformować, że pod patronatem firmy Intel uruchamiamy Centrum technologii Wearables na Antyweb.

Będzie to specjalne miejsce wraz z sekcją na głównej stronie, gdzie będziemy opisywać nowości ze świata technologii ubieranych oraz mejkersów (czyli twórców, wynalazców), jak również pokazywać wam ciekawe i innowacyjne polskie i zagraniczne projekty. Nie zabraknie tez oczywiście testów rożnych ciekawych urządzeń i rozwiązań.

Technologie ubierane dziś kojarzą nam się głównie z okularami, zegarkami oraz opaskami na rękę. Tak naprawdę jednak potencjał stojący przed tą kategorią technologiczną jest olbrzymi, ponieważ stanowi to naturalne rozwinięcie naszej mobilności połączone z możliwością mierzenia i monitorowania wszystkiego co się z nami dzieje. To zupełnie nowy rodzaj danych, jakie uzyskujemy na swój temat i na temat otaczającego nas świata. Warto też pamiętać, że wearables to nie tylko sport i rozrywka, ale też medycyna, ochrona zdrowia itp.

basis_peak_dark_render.jpg (1255×831)

Wearables czyli technologie ubierane to jeden z najbardziej gorących tematów jeśli chodzi o obecne technologie. Nie ma się zresztą czemu dziwić, bo według analityków ta nowa kategoria tworzy rynek który w 2018 roku będzie wart ponad 12 miliardów dolarów!

Jednym z naszych celów przy tworzeniu Centrum technologii Wearables jest promowanie tego, co już dziś dzieje się w Polsce jeśli chodzi o projekty z technologią ubieraną, a także pokazanie jak tworzy i rozwija się ruch mejkersów. Chcemy pokazać, jak ciekawe projekty powstają na naszych uczelniach i jak naprawdę wygląda ich przygoda z prawdziwym biznesem. Mejkersi to dla mnie zresztą jest mały fenomen tych czasów – ruch ludzi którzy chcą tworzyć, odkrywać, być wynalazcami. To bardzo potrzebna w dzisiejszej rzeczywistości inicjatywa pokazująca, że w ludziach jest chęć tworzenia a nie tylko korzystania z tego, co zostało stworzone. O projektach mejkersów chcemy więc pisać jeszcze więcej, a szczególnie o tych polskich!

Antyweb zawsze promował polską innowacyjność i dlatego bardzo cieszę się z tego, że przy tak ciekawym projekcie będziemy współpracować z taką firmą jak Intel.

Już teraz zapraszam wszystkie startupy z kategorii wearables oraz ciekawe projekty tworzone przez mejkersów do kontaktu z nami (mail : biuro(na)antyweb.pl). Bardzo chętnie pokażemy Wasze dokonania naszym czytelnikom, a także porozmawiamy z Wami o rynku, branży i nie tylko.