17

Zaczynam obawiać się o jakość dużych filmów. Zobaczcie zwiastun nowej animacji Disney’a

Disney nie zwalnia tempa i zapowiada kolejną premierę. Dziś zaprezentowano zwiastun nowej animacji "Raya i ostatni smok".

Disney stawia VOD ponad kino

Disney przystosowuje się do panującej sytuacji i reorganizacja firmy ma pozwolić na lepsze wykorzystanie uruchomionej w wielu krajach platformy Disney+. W perspektywie funkcjonujących tylko częściowo i to przez jeszcze wiele miesięcy kin, gigant był zmuszony podjąć wiele decyzji, by znacząco nie zaburzyć swojego planu wydawniczego i zachować ciągłość premier. „Mulan” trafiła do kin tylko tam, gdzie były one otwarte, ale w krajach, gdzie dostępne jest Disney+, film można było obejrzeć online za dodatkową opłatą. Podobny przypadek spotka „Co w duszy gra”, który debiutuje 25 grudnia.

Nowe filmy Marvela i Star Wars na VOD? Disney wątpi w kina i płyty

Dzisiaj Disney zapowiada „Raya i ostatni smok” – animację, która skupi się na postaci samotnej wojowniczki z fantastycznego królestwa Kumandra. Raya usiłuje odnaleźć ostatniego smoka, który ma pozwolić na przywrócenie światła i nadziei w podupadłym świecie. Za film odpowiada studio, które wcześniej przygotowało „Kraine lodu 2”, „Vaianę” i „Wielką szóstkę”.

Czy możemy zamknąć polskie kina na stałe? Vega bije rekordy, nie zagrozi mu nawet Disney

Na tę chwilę nie dysponujemy większą dawką informacji, ale lekko ponad 2-minutowy zwiastun pokazuje, że studio wciąż jest w dobrej formie. Zapowiedź precyzuje, że film pojawi się w polskich kinach, a te oferują obecnie tylko 25% pojemności sal, więc jeśli będziecie zainteresowani seansem miejcie to oraz inne obostrzenia na uwadze.

Zwiastun animacji Disney’a – Raya i ostatni smok

Jestem bardzo ciekaw, jak potoczy się ścieżka Disney oraz innych gigantów, którzy w pierwszej kolejności polegali na zyskach z biletów kinowych, a obecnie muszą skupić się na innej strategii. Nie wyobrażam sobie, by Disney, Warner Bros., Universal czy Sony byli gotowi wyłożyć po 200-300 mln dolarów na film, który będzie zmierzał na VOD, dlatego jestem pełen obaw o to, jak będą wyglądały nadchodzące wielkiej produkcje. Uda się obniżyć koszty, które właśnie wzrosły i zachować jakość, czy…?

Data premiery filmu nie została jeszcze podana.