Konsole

Wraz z PlayStation 5 zamówcie stare konsole Sony. Zabraknie kompatybilności z PS3, PS2 i PS1

KK
Konrad Kozłowski
15

Nie Sony, a Ubisoft jest źródłem informacji o braku wstecznej kompatybilności PlayStation 5 z grami z PS3, PS2 i PS1.

Microsoft oferuje wsteczną kompatybilność i streaming

Fani obydwu konsol mają mnóstwo argumentów przemawiających za ich ulubionym sprzętem, a także tych, które stawiają sprzęt drugiej firmy w mało przychylnym świetle. Do najjaśniejszych punktów Xbox One, a wkrótce Xbox Series X, z pewnością należy wsteczna kompatybilność, dzięki której gracze mogą uruchamiać cyfrowe oraz fizyczne wydania wybranych starszych gier. Takiej możliwości do tej pory nie udostępniła firma Sony, która w PlayStation Store udostępnia kilka wersji tej samej gry (np. Grand Theft Auto) dla kilku różnych platform (PS3, PS4 i wkrótce PS5?) przez brak wstecznej kompatybilności na PlayStation 5.

Kolejne gry na wyłączność z PlayStation będą trafiać na PC

Rozwiązaniem alternatywnym dla tej funkcji była usługa streamingowa PlayStation Now, z którą wiązałem niemałe nadzieje, gdy testowałem ją jakiś czas temu. Granie w gry z kilku konsol PlayStation na komputerze PC było sporą frajdą, więc ewentualne uruchomienie jej na starszej lub nowszej wersji konsoli było ciekawą perspektywą. Z jakiegoś powodu Sony wcale nie zamierza uczynić PlayStation Now usługą łatwo lub wręcz powszechnie dostępną, co jest dla mnie kompletnie niezrozumiałe, ponieważ Japończycy mieliby niemałą przewagę nad Microsoftem, który dopiero rozpoczyna publiczne testy xClouda. Tymczasem w obydwu przypadkach (wsteczna kompatybilność i streaming) Microsoft odskakuje Sony.

PlayStation Plus we wrześniu. Gry na PlayStation 4 i specjalna promocja

PlayStation 5 - brak wstecznej kompatybilności z PS3, PS2, PS1

Najnowsze wieści, pomimo brak wcześniejszych jakichkolwiek deklaracji ze strony producenta PlayStation 5, definitywnie ucinają spekulacje na temat ewentualnej wstecznej kompatybilności nadchodzącej konsoli z pierwszymi urządzeniami Sony. Jeśli liczyliście na to, że firma trzyma asa w rękawie na chwilę wprowadzenia konsoli do sprzedaży, to sytuacja jest już kompletnie jasna. Dokumentacja Ubisoftu jednoznacznie potwierdziła tę informację. W grze pozostaje jeszcze kompatybilność z PS4, choć dla tych, którzy spodziewali się że Sony zaoferuje odrobinę więcej, to jest to dość przykra sytuacja.

Tyle powodów by wybrać Xboxa, a na premierę i tak wezmę PlayStation 5

Aktualizacja: Ubisoft skasował tę informację ze swojej strony, ale można zakładać, że była ona w 100% prawdziwa.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu