Apple

Przekonaj się przez ile czasu korzystasz z iPhone'a każdego dnia

Konrad Kozłowski
Przekonaj się przez ile czasu korzystasz z iPhone'a każdego dnia
12

Ile razy sięgacie po swój telefon do kieszeni tylko po to by sprawdzić godzinę? A ile razy mimo wszystko otwieracie jedną z aplikacji społecznościowych czy z informacjami, by wypełnić choć minutę "znudzenia" w kolejce w sklepie czy na przejściu dla pieszych? Te z pozoru krótkie momenty zabierają...

Ile razy sięgacie po swój telefon do kieszeni tylko po to by sprawdzić godzinę? A ile razy mimo wszystko otwieracie jedną z aplikacji społecznościowych czy z informacjami, by wypełnić choć minutę "znudzenia" w kolejce w sklepie czy na przejściu dla pieszych?

Te z pozoru krótkie momenty zabierają nam pokaźną ilość czasu w ciągu dnia, ale dopiery gdy poznamy szersze statystyki będziemy w stanie zorientować się, że tak naprawdę to mowa jest tu o sporej ilości czasu. W tej sytuacji jak ulał pasować będzie określenie "there's an app for that", ponieważ aplikacja Moment zajmuje się właśnie tym, czego potrzebujemy - zlicza i analizuje czas spędzony podczas korzystania z iPhone'a każdego dnia.

Aplikacja ta powstała w wyniku prostej potrzeby - skontrolowania tego, jak dużo czasu jej autor poświęcał wpatrzony w ekran smartfona od Apple. Sięgał po niego w krótkich przerwach podczas oglądania filmów i innych czynności, aż zdecydował się to w miarę możliwości ograniczyć. Jego zdaniem po tym jak był w stanie określić ile dokładnie czasu poświęcał na (w większości) bezproduktywne udało mu się zacząć kontrolować odruch sięgania po telefon - również dzięki powiadomieniom wysyłanym przez aplikację, które informują o zbliżaniu się do dziennego limitu.

Tak, dokładnie tak - dziennego limitu korzystania z iPhone'a. Po kilku dniach obserwacji bez problemu możemy określić ile średnio każdego dnia wpatrujemy się w ekran telefonu. Wtedy decydujemy czy jest to odpowiednia ilość czasu czy może jednak powinniśmy ją zredukować. W aplikacji możliwe jest prowadzenie statystyk w określonych godzinach, powiadomienia i limity zaś włączyć możemy tylko po wykupieniu wersji premium (w chwili powstawania tekstu jest to kwota równa 0,00 euro).

Sam dopiero rozpoczynam swoją przygodę z Moment, bowiem dość niedawno natrafiłem na wpis omawiający aplikację w Medium. Najbliższe dni zapowiadają się bardzo interesująco.

Oficjalna strona aplikcji Moment.
Moment w App Store.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu