Gry

Przedweekendowy szoker: finały League of Legends na tym samej hali co finały NBA i NHL

Kamil Ostrowski
Przedweekendowy szoker: finały League of Legends na tym samej hali co finały NBA i NHL
11

Ledwie co zdążyłem napisać o tym, że w USA największy organizator e-sportowy postanowił nadawać swoje programy przez dziesięć godzin dziennie, a już mam kolejne dobre wieści. Październikowe finały League of Legends zostaną rozegrane na tej samej hali, na którym odbywają się finały NBA czy NHL! &n...

Ledwie co zdążyłem napisać o tym, że w USA największy organizator e-sportowy postanowił nadawać swoje programy przez dziesięć godzin dziennie, a już mam kolejne dobre wieści. Październikowe finały League of Legends zostaną rozegrane na tej samej hali, na którym odbywają się finały NBA czy NHL!

 

W ubiegłym roku zwieńczenie całego sezonu odbyło się w Galen Center, gdzie zgromadziło się prawie 10 000 osób. Bilety (wcale nie tanie), rozeszły się na pniu, a do Los Angeles zjechali się kibice z wielu zakątków świata. Tym razem, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom, Riot Games postanowiło poczynić zdecydowany krok naprzód. Finał trzeciego sezonu odbędzie się w Staples Center, które jest w stanie pomieścić tłum liczący nawet 20 000 widzów. Na tym samym obiekcie rozgrywane są m.in. finały ligi koszykarskiej NBA czy hokejowej NHL.

Zwieńczenie trzeciego sezonu zaplanowane jest na 4 października bieżącego roku. Sądzę, że zainteresowanych będzie o wiele więcej niż miejsc, także jeżeli macie ochotę na wycieczkę do Los Angeles na Mistrzostwa Świata, radzę szybko podjąć decyzję. Prawdopodobnie bilety rozejdą się bardzo szybko.

Podczas wielkiego finału czternaście drużyn z Europy, Ameryki, Chin, Korei Południowej i Azji południowo-wschodniej, zmierzy się o puchar mistrzów, ale także (a może przede wszystkim) o milion dolarów, które przewidziane jest jako gratyfikacja zwycięzców. Pula  nagród w całym sezonie wyniesie natomiast osiem milionów zielonych.

Przyznam szczerze, że jestem pod mocnym wrażeniem. Miałem to szczęście, że byłem na finałach drugiego sezonu w zeszłym roku i był to jeden z najbardziej inspirujących i najciekawszych momentów w moim życiu – zobaczyć jak prawie dziesięć tysięcy osób kibicuje graczom zamkniętym w budkach, skupionym na meczu w League of Legends. Dwa razy więcej osób? Prestiżowa hala, na której rozgrywane są finały w tradycyjnych, popularnych sportach? Oddałbym wiele, żeby móc w październiku pojawić się w Staples Center.

PS. Polecam inna historię związaną z League of Legends. W USA 18-latek został aresztowany na prawie pół roku i oskarżony o groźby terrorystyczne, po tym jak napisał głupi komentarz na Facebooku po przegranej grze w LoLa. Wczoraj obcy człowiek wpłacił za niego pół miliona dolarów kaucji.

 

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu