Konsole

Chcieliście kupić PSVR? Sprzęt jeszcze nigdy nie był tak tani

Paweł Winiarski
7

Możliwe, że październik upłynie pod znakiem wirtualnej rzeczywistości. Gogle PlayStation VR wraz z kamerą i grą nigdy jeszcze nie były tak tanie. Nadarza się więc świetna okazja by zaopatrzyć się w ten sprzęt.

Uwaga, promocja

W dniach 2-15 października będziecie mogli skorzystać ze świetnej promocji na gogle wirtualnej rzeczywistości PlayStation VR. Zestaw PSVR, PlayStation Camera oraz gra PlayStation VR World wyceniono w zestawie na 1499 złotych. Ów zestaw będzie dostępny u oficjalnych partnerów Sony, czyli w sklepach Saturn, Media Markt, Media Expert, RTV Euro AGD i Komputronik.

Jeśli chcecie się dowiedzieć czegoś więcej o goglach do konsoli PlayStation 4, zapraszam Was serdecznie do mojej recenzji PSVR.

W co grać na PSVR?

PlayStation VR Worlds to bardzo dobry wybór jak na pierwszą grę po zakupie PSVR. Zestaw zawiera pięć małych gier pokazujących siłę drzemiącą w goglach. The London Heist, w którym wcielamy się w gangstera z londyńskiego półświatka. Ocean Descent zabiera na przygodę w odmęty oceanu, Scavengers Odyssey to natomiast przejażdżka w wielozadaniowym pojeździe. VR Luge to nielegalne wyścigi uliczne, a Danger Ball to emocjonujący sport przyszłości, w którym sportowa rywalizacja miesza się ze zniszczeniem. Sony nie bez powodu pokazywało te właśnie produkcje na przedpremierowych imprezach Project Morpheus, a później PSVR.

Co jeszcze? Jest kilka produkcji, które trzeba po zakupie gogli sprawdzić jak najszybciej:

RIGS: Mechanized Combat League, czyli futurystyczne walki robotów. Starcia są naprawdę szybkie i jeśli kiedykolwiek marzyliście o sterowaniu mechem, podróż do kokpitu wirtualnego robota powinna chociaż trochę te marzenia spełnić.

Sprawdźcie też Rez Infinite, czyli przeznaczoną dla VR wersję dla wielu kultowej zręcznościówki rytmicznej. To doskonały przykład na to, że VR może odświeżyć niegdysiejszy hit nadając mu zupełnie nowego wymiaru, niosąc jednocześnie równie duże pokłady frajdy.

Bardzo fajnie wypadł Farpoint, czyli FPS sprzedawany razem ze specjalnym karabinem. Tak, wiem, kolejny plastikowy gadżet, ale naprawdę nieźle sprawdza się w wirtualnym świecie gry.

Jest też Resident Evil 7, który jest na dobrą sprawę największą grą dla PSVR. Dodam, że nie chodzi o fragment RE 7, ale o całą grę, którą można przejść od początku do końca w goglach. Sprawdzałem i jeszcze nigdy nie miałem na plecach takich mrówek podczas grania.

Nie sprzedaje się, więc obniżają cenę?

Nie, sęk w tym że gogle się sprzedają, sam jestem zaskoczony obniżką ceny za zestaw. W czerwcu tego roku mówiono o milionie sprzedanych egzemplarzy PlayStation VR co przy raczej znikomej popularności VR (wszyscy spodziewaliśmy się chyba większego boomu) jest wynikiem godnym podziwu.

Jeśli więc szykowaliście się na zakup PSVR, to może być ku temu (póki co) najlepsza okazja. Trzeba jednak pamiętać, że każde tego typu urządzenie to ryzyko braku gier w przyszłości. Póki co lista tytułów może nie zachwyca, ale Sony regularnie wypuszcza coś fajnego. Jasne, tych gier mogłoby być więcej, ale jeśli zdecydujecie się na zakup teraz, będziecie mieli w co grać.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu