7

Apple startuje z nowym programem wymian: tym razem przyszła pora na etui

Apple rozpoczęło program wymiany Smart Battery Case dla smartfonów iPhone XS, iPhone XS Max oraz iPhone XR.

Wszyscy przywykliśmy już do stale realizowanych programów wymian serwisowych u Apple. Przy takiej ilości produktów jakie firma ma na rynku, regularnie wypływają jakieś kwiatki: a to wadliwe klawiatury, a to baterie w Macbookach, to znowu problemy z zasilaniem iPhone’ów 6S czy ekranami w Apple Watchach. Właśnie ruszył następny program wymiany, do którego tym razem załapały się etui z dodatkowymi bateriami, czyli jeden z najbardziej wyszydzanych produktów Apple wszech czasów: Smart Battery Case.

Ruszył program wymiany Smart Battery Case. Jakie modele są z nim objęte?

Program wymiany Smart Battery Case obejmuje modele dla iPhone XS, iPhone XS Max oraz iPhone XR — czyli całej palety modeli debiutujących jesienią 2018 roku. Jeżeli etui podłączone do ładowarki się nie ładuje (lub ładuje sporadycznie), albo po prostu nie ładuje smartfona — możecie śmiało zgłaszać się do autoryzowanych punktów serwisowych firmy. W nich możecie liczyć na wymianę etui za okrągłe zero złotych.

Problemy o których mowa dotyczą Smart Battery Case wyprodukowanych między styczniem a październikiem 2019 roku — czyli dość solidnego pakietu akcesoriów. To aż niewiarygodne, że przez tyle miesięcy z fabryk wychodziły produkty z których (jakaś solidna) część okazała się na tyle wadliwa, że firma uruchomiła ogólny program wymiany. Wszyscy których spotkał problem mają dwa lata od dnia zakupu na skorzystanie z programu wymiany — także prawdopodobnie jeszcze chwila jest, ale jeżeli zauważyliście problemy z waszymi Smart Battery Case’ami to nie ma na co czekać — czas zlokalizować najbliższy serwis i zacząć działać!

Źródło