1

16-calowy Huawei MateBook D już w sklepach. Podobnie jak słuchawki z ANC za 249 zł

huawei
Huawei w swojej ofercie posiada cały katalog przeróżnych sprzętów elektronicznych. Nie tylko smartfonami chce zdobyć rynek. Co nowego pojawi się w sprzedaży w najbliższym czasie?

Huawei zaprezentowało dziś szereg urządzeń, które a najbliższych dniach trafią do sprzedaży w Polsce. To pierwszy laptop marki z 16-calowym ekranem Huawei MateBook D 16, słuchawki FreeBuds 4i z aktywną redukcją szumu, system routerów zapewniający wydajną i stabilną sieć domową — WiFi Mesh, oraz monitor Huawei Display.

Huawei MateBook D 16

Huawei MateBook D 16

We wrześniu ubiegłego roku Huawei odświeżyło linię komputerów Huawei MateBook X. Nowy model charakteryzował się pozbawionym ramek ekranem dotykowym Infinite FullView Display o rozdzielczości 3200 x 2000 pikseli przy 278 PPI i jasności na poziomie 400 nitów. Teraz firma prezentuje odświeżonego MateBooka D. MateBook D 16 to największy w ofercie Huawei laptop z 16,1 calowym ekranem IPS o rozdzielczości 1920 1080 pikseli charakteryzujący się jasnością na poziomie 300 nitów i powłoką antyrefleksyjną. Komputer działa pod kontrolą procesora AMD Ryzen 5 4600H oferującego zintegrowany układ graficzny Radeon Graphics wspieranego przez 16 GB pamięci RAM i dysk SSD M.2 o pojemności 512 GB.

Zobacz też: Huawei Matebook D 16 – notebook z dużym ekranem – pierwsze wrażenia

W komputerze znajdziecie Wi-Fi 6, 2 porty USB-C, 2 porty USB 3.2, wejście słuchawkowe. Do tego bateria o pojemności 56 Wh i obsługa technologii szybkiego ładowania 65 W. Wyposażono go w Huawei Share — funkcję umożliwiającą m.in. na szybkie wykrywanie i połączenie komputera ze smartfonem i wykorzystanie funkcji Multi-Screen Collaboration pozwalającą na wielozadaniowość na kilku ekranach jednocześnie. Rekomendowana cena detaliczna nowego laptopa to 3999 zł, a w przedsprzedaży będzie można go kupić w zestawie z monitorem Huawei Display 23,8.

Huawei FreeBuds 4i

Huawei FreeBuds 4i

Nowa wersja bezprzewodowych słuchawek Huawei z funkcją aktywnej redukcji szumów to przede wszystkim do 10 godzin słuchania muzyki oraz 6,5 godziny prowadzenia rozmów z wyłączoną funkcją aktywnej redukcji szumów. W połączeniu z etui ładującym, słuchawki odtwarzają muzykę nawet przez 22 godziny i pozwalają na 14 godzin prowadzenia rozmów. 10 minut ładowania daje dodatkowe 4 rodziny pracy słuchawek, a pełne ich naładowanie ma trwać godzinę. Wyposażone są w specjalne czujniki umożliwiające łatwe sterowanie odtwarzaniem muzyki, połączeniami głosowymi oraz przełączania miedzy trybem redukcji szumów, a trybem świadomość. Do 2 kwietnia zapłacicie za nie 249 zł. Do wyboru są dwie opcje kolorystyczne — słuchawki są dostępne w kolorze białym lub czarnym. Po tym czasie słuchawki kosztować będą 349 zł.

Huawei WiFi Mesh

Huawei WiFi Mesh

Domowy system routerów Huawei WiFi Mesh według zapewnień producenta pokrywa sygnałem duże powierzchnie — do wyboru są zestawy składające się z dwóch (do 400 metrów kwadratowych) lub trzech satelitów (do 600 metrów kwadratowych). Każdy z podłączonych do systemu satelitów został wyposażony w czterordzeniowy procesor Gigahome 1,4 GHz. W połączeniu z obsługą trzech pasm komunikacji AC2200: 2,4 GHz, 5 GHz i 5 GHz, które automatycznie przełączają się w zależności od potrzeb, system Huawei WiFi Mesh ma zapewnić stabilny transfer danych z prędkością dochodzącą do 2200 MB/s. Zestaw z dwoma satelitami wyceniony został na 699 zł, a kupując wariant z trzema satelitami zapłacicie 999 zł.

Huawei Display

Huawei Display

Nowością od Huawei jest także monitor. Huawei Display to 23,8-calowy ekran IPS o proporcjach 16:9 i rozdzielczości Full HD (1920 x 1080 pikseli). Sprzęt charakteryzować ma się odświeżaniem na poziomie 60 Hz, jasnością 250 nit, współczynnikiem kontrastu 1000:1, odwzorowaniem przestrzeni barw NTSC na poziomie 72%. To także cienkie ramki o szerokości 5,7 mm, redukacja niebieskiego światła i eliminowanie migotań. Wyposażano go w jedno złącze HDMI i jedno VGA. Rekomendowana cena detaliczna monitora to 699 zł.