11

Pozwól, aby to Chrome czytało Ci wpisy na Antywebie

Wiem, że już jest mnóstwo takich rozwiązań zamieniających tekst na mowę, ale jeszcze nie spotkałem się z tak dokładnym narzędziem, które do tego doskonale radzi sobie z językiem polskim. Mowa o rozszerzeniu do Google Chrome o nazwie SpeakIt!. Po zainstalowaniu wystarczy zaznaczyć interesujący nas fragment tekstu i uruchomić ikonę głośnika, a SpeakIt! odczyta go nam […]


Wiem, że już jest mnóstwo takich rozwiązań zamieniających tekst na mowę, ale jeszcze nie spotkałem się z tak dokładnym narzędziem, które do tego doskonale radzi sobie z językiem polskim.

Mowa o rozszerzeniu do Google Chrome o nazwie SpeakIt!. Po zainstalowaniu wystarczy zaznaczyć interesujący nas fragment tekstu i uruchomić ikonę głośnika, a SpeakIt! odczyta go nam wyraźnie i dokładnie. W ustawieniach mamy dostępnych do wyboru kilka języków, w tym właśnie polski głos, kobiecy:).

Wprawdzie jeszcze troszkę brzmi jak automat, ale nie jest już tak uciążliwy dla ucha i przyznam, że dość przyjemnie się go słucha jak na sztucznie generowany głos. Artykuł Jana ze zrzutu przeczytała cały – bezbłędnie:). Oczywiście możemy dostosować go jeszcze bardziej, korzystając z dostępnych opcji w ustawieniach. Jak dla mnie domyślne ustawienia są optymalne.

Polecam, jeśli wcześniej nie trafiliście na to rozszerzenie, do pobrania z Google Chrome – SpeakIt!

Źródło.