11

Marvel ma pomysł na powrót Iron Mana. Miałby odegrać ważną rolę w nowej fazie MCU

Powrót Tony'ego Starka w nowych filmach Marvela jest wałkowany od pewnego czasu, ale dopiero od niedawna poznajemy nieoficjalne plany studia na przywrócenie postaci Iron Mana. Teraz dowiadujemy się, dlaczego to takie ważne.

Do dziś pamiętam okoliczności towarzyszące początkom filmowego uniwersum Marvela. Nikt nie spodziewał się wtedy, że kilka lat później fani otrzymają tak skrupulatnie zaplanowane i rozpisane historie wskroś kilkunastu filmów, a także seriali. Choć moje serducho mocniej bije w trakcie oglądania przygód superbohaterów DC, to trudno Marvelowi odmówić sukcesu, jakim stała się ich strategia. Sukcesywne wprowadzanie najważniejszych postaci za pomocą solowych filmów pozwoliło widzom poznać ich znacznie bliżej, ale prawdziwym majstersztykiem okazały się tak zwane cross-overy, czyli możliwość zobaczenia w jednej produkcji kilku znanych i lubianych bohaterów. Niektórzy z nich, wbrew losowi, mają powrócić, a mowa oczywiście o Iron Manie.

Podwyżki cen Netflix dają do myślenia. Więcej filmów i lepsza jakość nie przekonują

4. faza MCU to przede wszystkim seriale na Disney+

Uniwersum Marvela rozrasta się teraz o nowe seriale powstające dla Disney+, za nami premiera pierwszego z nich pt. „WandaVision”, ale to nie wszystko, co szykuje studio, bo może nas czekać sporo niespodzienek. Wszystkie te informacje należy traktować wciąż jako nieoficjalne, ale można być pewnym, że Marvel stale nad nimi pracuje, bo potwierdzają to wcześniejsze działania. Dobrze wiemy, jak dużym wydarzeniem było włączenie Spider-Mana do MCU, a najświeższym nabytkiem studia jest Deadpool, który nie tylko dołącza do uniwersum, ale potwierdzone zostało, że jego trzeci film pozostanie w kategorii wiekowej R (dla widzów powyżej 17 roku życia).

Nadchodzi nowy serial The Witcher: Blood Origin. Wiemy, kto zagra pierwszego wiedźmina!

Iron Man wróci, ale to nie będzie Tony Stark, którego znamy

Deadpool, X-Men i Fantastyczna Czwórka w multiverse Marvela

Było jasne, że po zakupie FOX-a, Disney będzie dążyło do utworzenia spójnego uniwersum także z nowymi postaciami, jak X-Meni czy Fantastyczna Czwórka. Niektórzy fani niecierpliwie wyczekują tego momentu, ale po wydarzeniach z ostatnich filmów z niektórymi ulubieńcami musieliśmy się pożegnać: Iron Manem, Czarną Wdową i Kapitanem Ameryką. Ten pierwszy ma jednak wrócić, a podwalinami na wskrzeszenie postaci ma być multiverse, które po wspomnianym przejęciu FOX-a przez Disney zaczyna nabierać rumieńców.

Marvel szuka sposobu na powrót Tony Starka i Kapitana Ameryki do kolejnych filmów

Wiemy, że film o Fantastycznej Czwórce powstaje, a za kamerą stanie Jon Watts i to właśnie w tej produkcji mielibyśmy ujrzeć spotkanie Tony’ego Starka z Reedem Richardsem (Pan Fantastic – do tej roli przymierzany jest John Krasinski). Trudno nie rozpatrywać tego cameo w ramach pomostu pomiędzy dotychczasowymi wydarzeniami, a zupełnie nowym okresem w MCU. Nie musi to jednak być ten sam Tony Stark, którego znamy – być może będzie to Tony Stark z innej Ziemi, na przykład tej samej, co Reed Richards. Wedle plotek Robert Downey Jr będzie zaproszony przez Marvela na rozmowę, w trakcie której przedstawiony zostanie mu pomysł na powrót jego postaci.

Do HBO Max zmierza aktorski serial w świecie Harry’ego Pottera!