34

Populacja.pl przechwycona za 37 PLN – tak się zarabia na domenach

Takie rzeczy nadal się zdarzają. Orange pod adresem populacja.pl w 2009 roku uruchomił dość nieudany serwis społecznościowy dla swoich klientów. Kiedy okazało się, że nic z tego nie będzie ogłoszono w lutym 2011 roku zamknięcie całej strony. Kto by jednak przypuszczał, że w raz ogłoszeniem końca serwisu na rynek wróci taka domena? Jeden z czytelników […]

Takie rzeczy nadal się zdarzają. Orange pod adresem populacja.pl w 2009 roku uruchomił dość nieudany serwis społecznościowy dla swoich klientów. Kiedy okazało się, że nic z tego nie będzie ogłoszono w lutym 2011 roku zamknięcie całej strony. Kto by jednak przypuszczał, że w raz ogłoszeniem końca serwisu na rynek wróci taka domena?

Jeden z czytelników mojego bloga po artykule na temat zamknięcia populacja.pl jednak taką sytuację przewidział i założył opcje na tę domenę.

Wyjaśnię, że założenie opcji na domenę oznacza jej rezerwację w przypadku kiedy ktoś z niej rezygnuje, nie opłaci w terminie itp. Wtedy osoba, która założyła opcje staje się automatycznie nowym abonentem domeny (oczywiście po uprzednim wniesieniu opłaty rejestracyjnej). Co ważne to przechwycenie takiej „spadającej” domy odbywa się w cenie standardowej a koszty jakie ponosi się w związku z rezerwacją to jedynie kilkadziesiąt złotych.

I tak właśnie stało się z domeną populacja.pl, która dzięki opcji została przechwycona za cenę 37 PLN :) Nowy właściciel domeny od razu wystawił ją na Allegro – także chętni mogą licytować.

Ile sprytny czytelnik Antyweb zarobi na populacja.pl? Zakładam, że będzie to minimum kilka tysięcy złotych a jeśli trafi się większy gracz to całkiem możliwe, że będzie to znacznie większa kwota.