6

Pomocy – kolejny serwis z pytaniami.

Pytamy.pl zapoczątkowało w polskim internecie modę na serwisy typy pytań i odpowiedzi. Przypomnę jedynie, iż po pytamy.pl powstały już takie serwisy jak zadajpytanie.pl ,zapytaj.com.pl. Ostatnio światło dzienne ujrzały dwa kolejne projekty pytaj.com oraz pomocy.net.pl. O ile pytaj.com moim zdaniem nie przedstawia żadnej wartości ani żadnego nowego pomysłu na serwis z pytaniami i odpowiedziami o tyle […]

Pytamy.pl zapoczątkowało w polskim internecie modę na serwisy typy pytań i odpowiedzi. Przypomnę jedynie, iż po pytamy.pl powstały już takie serwisy jak zadajpytanie.pl ,zapytaj.com.pl.

Ostatnio światło dzienne ujrzały dwa kolejne projekty pytaj.com oraz pomocy.net.pl. O ile pytaj.com moim zdaniem nie przedstawia żadnej wartości ani żadnego nowego pomysłu na serwis z pytaniami i odpowiedziami o tyle pomocy.net.pl jest serwisem tematycznym. Pomocy.net.pl oferuje użytkownikom pytania i odpowiedzi w tematyce związanej z komputerami – czyli o wszystko co tyczy się programów i komputerów można się pytać. Zawężenie tematyki do komputerów powoduje, że serwis ten konkurować będzie z wieloma forami o tematyce komputerowej (których akurat w polskim internecie jest dość sporo)

W chwili obecnej naliczyłem już ok. 5 serwisów które bazując na podobnych zasadach (pytaj i odpowiadaj) – który jednak z nich przeżyje i stanie się popularnym o tym zadecydują użytkownicy.

Jak na razie pytamy.pl rozwija się bardzo dobrze o czym świadczy chociażby fakt iż październiku serwis odwiedziło blisko 80,000 unikalnych użytkowników (wynik potwierdzony w stat.pl i w google analitics)