Polska

Polskie Modułowo współpracuje z Intelem i wspiera Internet Rzeczy

Konrad Kozłowski
Polskie Modułowo współpracuje z Intelem i wspiera Internet Rzeczy
7

Takich informacji nigdy dość! Nasi rodacy już wielokrotnie udowadniali swoją pomysłowość i brak kompleksów w porównaniu z pozostałymi twórcami. Nie inaczej jest tym razem, dlatego z wielką przyjemnością chciałbym przedstawić Wam firmę Modułowo, której pewien czas temu udało się rozpocząć współpracę...

Takich informacji nigdy dość! Nasi rodacy już wielokrotnie udowadniali swoją pomysłowość i brak kompleksów w porównaniu z pozostałymi twórcami. Nie inaczej jest tym razem, dlatego z wielką przyjemnością chciałbym przedstawić Wam firmę Modułowo, której pewien czas temu udało się rozpocząć współpracę z Intelem.

Dzięki temu partnerstwu mógł powstać układ Modułowo Explore E for Intel Edison, który jak się już zapewne domyślacie jest układem rozszerzającym możliwości Edisona - o nim na Antyweb pisaliśmy już mnóstwo razy, dlatego zachęcam do zapoznania się z tamtymi materiałami. Słowem wstępu należy także przedstawić samą firmę Modułowo, której początku sięgają 2012 roku, kiedy to rozpoczęło działalność pod skrzydłami Akademickich Inkubatorów Przedsiębiorczości. Dwa lata później udało się już zdobyć inwestora, którym został fundusz AIP Seed Capital - od tamtej pory Modułowo jest spółką.

Wszystko zaczęło się od pasji do elektroniki, a moduły które są projektowane oraz produkowane przez firmę umożliwiają użytkownikom zbudowanie przeróżnych prototypów i nie tylko. Z tego samego zestawu modułów można stworzyć mnóstwo projektów i to właśnie ta swoboda i miejsce na kreatywność mają zapewnić profesjonalistom, firmom, biurom projektowym, amatorom oraz studentom szansę na realizację własnych planów. Jednym z takich zestawów rozwojowych jest Modułowo Explorer E, mający ułatwić projektowanie rozwiązań z kategorii Internetu Rzeczy.

Jest on kompatybilny z Arduino, Linux,C, C++, Python, and JavaScript, pozwala na zastosowanie platformy komputerowej oraz umożliwia rozszerzenie jego możliwości o dodatkowe moduły jak czujniki, przełączniki, oświetlenia LED czy moduły komunikacyjne. Oto najważniejsze zdaniem producenta parametry modułu:

  • złącze dla platformy Intel® Edison z dwurdzeniowym procesorem Intel® Atom, jednordzeniowym mikrokontrolerem, WiFi, Bluetooth* Low-Energy (BLE) 4.0, pamięcią RAM 1 GB, pamięcią FLASH 4 GB
  • dwa złącza Modulowo® DuoNect™ dla modułów rozszerzających
  • 16 wyprowadzeń GPIO
  • dodatkowe złącza interfejsów komunikacyjnych (4x I2C, 1x UART, 1x SPI)
  • 2 złącza micro USB, w tym jedno USB OTG
  • 4 kanały analogowe 12-bit
  • wbudowany blok zasilania ze złącza micro USB
  • ładowarka akumulatorów Li-Ion, Li-Poly (tylko dla platformy Intel® Edison)
  • wbudowany konwerter USB/UART do komunikacji
  • translatory poziomów logicznych +3,3V/+5V
  • wbudowany stabilizator napięcia +3,3V 500mA dla modułów rozszerzających
  • ograniczenie prądowe wyprowadzeń: 10 mA każde
  • wymiary: ~ 88,5 mm x 60 mm
  • RoHS

Modułowo chce przyczynić się do popularyzacji i rozwoju elektroniki w Polsce oraz na świecie - jestem przekonany, że dotychczasowe działania pozwoliły im zbliżyć się do realizacji swoich marzeń. Ponadto, obserwując zaangażowanie i kreatywność twórców sięgających po Intel Edison i nie tylko, możemy być pewni, że takie inicjatywy bez wątpienia doprowadzą któregoś dnia do powstania projektów mających ogromny wpływ na naszą codzienność.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu