9

Polski serwis tworzący listy – siewie.pl

Niedawno pisałem iż za granicami naszego kraju tworzone są serwisy umożliwiające budowanie własnych list. Wczoraj trafiłem na polski serwis tego typu czyli siewie.pl W siewie.pl mamy bardzo prostą nawigacje, która pozwala nam stworzyć własną listę, dodawać wpisy do list i ocenianie wpisów dodanych przez użytkowników. Funkcjonalność banalna i prosta ale taka ma być. Brakuje natomiast […]

Niedawno pisałem iż za granicami naszego kraju tworzone są serwisy umożliwiające budowanie własnych list. Wczoraj trafiłem na polski serwis tego typu czyli siewie.pl

W siewie.pl mamy bardzo prostą nawigacje, która pozwala nam stworzyć własną listę, dodawać wpisy do list i ocenianie wpisów dodanych przez użytkowników. Funkcjonalność banalna i prosta ale taka ma być. Brakuje natomiast elementów które pomogły by w rozwoju takiego serwisu czyli RSS-ów dla list (serwis w ogóle nie ma czegoś takiego jak RSS), brakuje widgetów, które pozwoliły by wyświetlać listy na własnych stronach czy też blogach.

Graficznie serwis nie powala – grafika nie jest wprawdzie odpychająca ale za to dziwnie nieproporcjonalna (oczywiście jest to opinia obserwatora amatora a nie grafika).

Myślę, że ciężko może być wypromować taki serwis w Polsce, wprawdzie ma on ciekawą funkcjonalność ale moim zdaniem zainteresowane nią będzie bardzo wąskie grono ludzi. Wszystko jednak zależy od autorów i ich determinacji.