Telewizja

Polski internet wzbogacił się o nowe miejsce, gdzie można bezpłatnie oglądać piłkę nożną

Tomasz Popielarczyk
Polski internet wzbogacił się o nowe miejsce, gdzie można bezpłatnie oglądać piłkę nożną
20

Przybywa miejsc w polskim internecie, gdzie można wygodnie i bezproblemowo obejrzeć piłkę nożną. Debiutujący dopiero projekt Eleven Sports Network podpisał umowę z TVN-em, w ramach której dwa nowe programy sportowe pojawią się m.in. na platformie Player.pl. Eleven Sports działa dopiero od niedawn...

Przybywa miejsc w polskim internecie, gdzie można wygodnie i bezproblemowo obejrzeć piłkę nożną. Debiutujący dopiero projekt Eleven Sports Network podpisał umowę z TVN-em, w ramach której dwa nowe programy sportowe pojawią się m.in. na platformie Player.pl.

Eleven Sports działa dopiero od niedawna. To bardzo ambitny projekt, w ramach którego działać mają dwa kanały: przeznaczony wyłącznie na transmisje z meczów piłki nożnej Eleven oraz bardziej ogólny Eleven Sports. Ten drugi wystartuje dopiero 22 sierpnia. Już teraz jednak sieć nawiązała współpracę z TVN. Jak możemy przeczytać w komunikacie prasowym, który spłynął na redakcyjną skrzynkę:

Użytkownicy będą mieli dostęp do ponad 2000 godzin transmisji i relacji na żywo z wydarzeń sportowych rocznie, przygotowanych specjalnie pod kątem polskich fanów. Kontent oferowany przez ELEVEN SPORTS NETWORK będzie dostępny również dla wszystkich użytkowników strefy T-Mobile w player.pl.

Umowa rozpoczęła obowiązywać z dniem 2 sierpnia. Wówczas to na Player.pl wyemitowano pierwszy mecz, w którym o Tarczę Wspólnoty (Community Shield) zmierzyły się Arsenal oraz Chelsea. W sumie w internecie oraz na antenie TVN Turbo oglądało go 360 tys. widzów.

Dlaczego to takie ważne? Jako fan piłki nożnej często narzekam na to, że w internecie nie ma zbyt wielu miejsc, gdzie można wygodnie oglądać mecze. A tymczasem tutaj mamy odtwarzanie w ramach platformy player.pl, a także na głównej stronie Eleven Sports. Przy czym, jak widać powyżej, nie znajdziemy tutaj wyłącznie trzeciorzędnych lig i drużyn, ale również perełki. Przykładowo na 7 sierpnia zaplanowano  transmisję starcia PSG z OSC Lille. Dla fanów to niewątpliwa gratka. Co istotne - całość działa przez 24/7 oraz pozwala na transmisję obraz w rozdzielczości Full HD (niestety nie wszystkie transmisję są nadawane w tej jakości). Jak zapewniają twórcy kanału:

Będziemy mogli rozszerzyć nasze dotarcie oraz zaprezentować widzom najwyższej jakości transmisje przygotowane przez ELEVEN SPORTS NETWORK. Polscy fani sportu wkrótce będą mogli oglądać na żywo mecze m.in. z Serie A TIM, Ligue 1, FA Emirates Cup, belgijska Jupiler Pro League, szkocka PFL, ATP 250 oraz wielu innych dyscyplin sportowych.

Być może mój entuzjazm jest trochę przesadzony - w końcu co jest nadzwyczajnego w nowym kanale piłkarskim w internecie. Jak to się jednak mówi: na bezrybiu i rak ryba. Jako kibic doceniam i proszę o więcej.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

tvnpiłka nożnasportVoDwideo